RSS
Новости
26 апреля 2022, 17:59
НКРЕКП зобов’язала ПУП на час війни оплачувати електроенергію домашніх генустановок частково і з двомісячною відстрочкою
НКРЕКП зобов’язала постачальників універсальних послуг (ПУП) на час війни частково оплачувати електроенергію домашніх генеруючих установок за "зеленим" тарифом з відстрочкою на 2 місяці та з урахуванням рівня оплати електроенергію споживачами.

Постанова "Про особливості визначення обсягу та проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії в Україні воєнного стану" прийнята на засіданні регулятора 26 квітня.

Порівняно з попереднім проектом постанови, розгляд якого був перенесений з 20 квітня, у прийнятій редакції регулятор збільшив терміни проведення розрахунків ПУП з просьюмерами з 45 до 60 днів, а також переніс терміни розрахунків за лютий поточного року з кінця квітня до 15 травня.

Так, згідно з постановою, ПУП мають здійснювати купівлю електроенергії домашніх СЕС та ВЕС, а також комбінованих установок, на тих же умовах, які були визначені до війни, але на період дії воєнного стану в Україні та протягом 60 днів після його припинення оплата за вироблену електроенергію буде здійснюватися частково.

ПУП мають визначати мінімальний гарантований розмір цієї оплати і проводити її не пізніше 60 днів після закінчення розрахункового періоду.

Гарантований розмір визначається за спеціальною формулою, в якій враховується обсяг виробленої понад власне споживання електроенергії та тариф для населення в розмірі 1,68 грн/кВт-год, скоригований на відсоток надходження грошових коштів за електричну енергію від споживачів у відповідному календарному місяці.

Втім, згідно постанови, розрахунок за лютий здійснюється в повному обсязі до 15 транія 2022 року.

Починаючи з першого дня після закінчення 60 денного строку від припинення або скасування воєнного стану, ПУП щомісячно рівними частинами має проводити повну та остаточну оплату за електричну енергію домогосподарств, придбану протягом дії воєнного стану та 60 днів після нього.

Про розмір оплати за придбану електричну енергію, її повну вартість, сплачені податки, відкладені зобов’язання та орієнтовний термін їх виконання ПУП повідомляє власника домогосподарства додатково в паперовій або в електронній формі.

Своєю чергою, оператор системи передачі НЕК "Укренерго", який компенсує постачальникам різницю в тарифах для населення і "зеленим" тарифом установок приватних домогосподарств, має щомісяця перераховувати їм кошти в обсягах податкових зобов’язань відповідного постачальника у розмірі не менше 19,5% від вартості виробленої приватними домогосподарствами електроенергії понад власне споживання, яка розраховується за встановленим зеленим тарифом.

Розрахунок за лютий 2022 року ОСП має здійснити в повному обсязі до 10 травня 2022 року.

ОСП після спливу 60 денного строку від припинення воєнного стану, починаючи з першого дня здійснює 100% доплату ПУП шляхом перерахування коштів щомісячно рівними частинами, пропорційно до сум його зобов’язань.

Протягом дії воєнного стану в Україні, а також протягом 60 днів після його припинення чи скасування, ПУП не мають застосовувати санкції за договорами купівлі-продажу електричної енергії генеруючих установок домогосподарств. Також ОСП не має права застосовувати санкції за договорами з ПУП.

Зі свого боку, оператори систем розподілу здійснюють надання послуг з приєднання електроустановок замовників, що звернулись із заявою про приєднання після 24 лютого 2022 року, відповідно до Порядку тимчасового приєднання електроустановок до системи розподілу.

В обгрунтуванні до постанови зазначається, що її проект розроблено, враховуючи значний розмір зменшення надходження грошових коштів за послуги з постання та передачі електричної енергії на ринку електричної енергії, та у зв’язку з необхідністю сталого функціонуванням ПУП як постачальників, на яких покладено спеціальний обов’язок щодо постачання електричної енергії побутовим (населенню) та малим непобутовим споживачам.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП затвердила порядок дій ОСР з відновлення подачі електроенергії за умов війни

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое