RSS
Новости
28 апреля 2022, 09:05
СЕС російських власників позбавлені "зеленого" тарифу, великий адронний колайдер вийшов на рекордну енергію, акумулятори Tesla без кобальту – та інше за вчора
ЕлектроВісті підготували для вас новини за вчора

НКРЕКП позбавила "зеленого" тарифу дві СЕС російських власників у Дніпропетровській області

НКРЕКП припинила дію "зеленого" тарифу двом сонячним станціям у Дніпропетровській області – ТОВ "Екопроменергія" та "ПВ Солар Стейшн", засновниками яких є громадяни країни-агресора РФ. Відповідні постанови прийняті на засіданні регулятора 26 квітня.

Великий адронний колайдер вийшов на рекордну енергію — 6,8 тераелектронвольт на один пучок протонів

Великий адронний колайдер перезапустили. 22 квітня він знову запрацював, але поки що у тестовому режимі. А вже 25 квітня вчені Європейської організації ядерних досліджень (CERN) повідомили про рекорд. Два пілотні пучки протонів вперше були прискорені до рекордної енергії: 6,8 тераелектронвольт на один пучок.

У кожній другій новій машині Tesla акумулятори вже без кобальту

В останні пару років глава Tesla Ілон Маск неодноразово говорив про те, що компанія планує розширювати використання літій-залізо-фосфатних акумуляторів, у катодах яких немає кобальту та нікелю. Така стратегія дозволить вирішити проблему постачання цієї дорогої сировини. Як стало відомо, майже половина всіх електромобілів Tesla, випущених у першому кварталі 2022 року, вже перейшла на LFP-платформу.

Греція планує скоротити термін ліцензування нових проєктів ВДЕ до 14 місяців

Міністерство навколишнього середовища та енергетики Греції представило нормативну базу, на основі якої буде відбуватися ліцензування ВДЕ, експлуатація систем зберігання енергії та плавучих СЕС.

Польська PGNiG отримала листа від російського «Газпрому» про припинення поставок газу (ОНОВЛЕНО)

Польська компанія PGNiG 26 квітня отримала листа від російського «Газпрому» про повне припинення поставок природного газу за Ямальським контрактом з початку 27 квітня. PGNiG та Gaz-System повідомляють, що наразі всі поставки клієнтам здійснюються відповідно до їхніх потреб. Компанії стежать за ситуацією і готові до різних сценаріїв.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое