RSS
Новости
4 мая 2022, 12:03
Молдова ще місяць буде закуповувати електроенергію у підконтрольної РФ МолДРЕС
Молдова буде закуповувати електроенергію у Молдовської ДРЕС, що належить російській Інтер РАО та розташована в самопроголошеній Придністровській республіці, щонайменше до кінця травня. Цінові пропозиції на тендері, що проводив «Енергоком», не задовольнили уряд Молдови. Про це повідомляють ЗМІ в Молдові з посиланням на заяву премʼєр-міністра країни Наталії Гаврилиці.

«На жаль, усі ставки на тендер, оголошений «Енергокомом», були дорогими, найдешевша – 96,5 доларів/МВт-год, що означало б значне збільшення ціни для споживачів і ланцюжкове збільшення ціни інших продуктів. Уряд ініціював прямі переговори з кількома виробниками. Таким чином, визначено тимчасове рішення, яке дозволить ще місяць тримати ціни на поточному рівні.

Комісія з надзвичайних ситуацій дозволила «Енергокому» вести прямі переговори з Молдовською ДРЕС протягом місяця про закупівлю електроенергії за найнижчою ціною. В результаті переговорів отримано ціну 59,5 доларів/МВт-год і контракти знаходяться в стадії підписання. Таким чином, у нас є місячна перерва, щоб шукати довгострокові рішення, прийняті за ціною», – заявила прем’єр-міністр.

Для уряду Молдови було важливим залишити ціни на попередньому рівні. Віце-міністр Молдови Андрій Спіну також заявив, що країна має покрити ще 30% споживання у травні, пріоритетним вважають ресурс з України, і зараз ведуться прямі переговори щодо поставок з України, в тому числі і на політичному рівні. До кінця квітня Молдовська ДРЕС поставляла електричну енергію за ціною 53 доларів/МВт-год.

Пропускну потужність для експорту до Молдови на місячному аукціоні на травень викупили 3 компанії: 150 МВт – «Августа», 121 МВт - «Артлекс-Енерджі», 149 МВт – «ТЕТ Груп».

Раніше повідомлялося, що Молдова проведе аукціон для проєктів відновлювальної енергетики на 230 МВт – це майже чверть від пікового споживання країни

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое