RSS
Новости
10 мая, 17:15
Energy Vault розпочав будівництво гравітаційного накопичувача енергії в Китаї
Швейцарський розробник гравітаційних систем накопичення енергії Energy Vault оголосив про початок будівництва своєї першої гравітаційної системи зберігання енергії промислового масштабу, об'єкта потужністю 100 МВт*год, розташованого в провінції Цзянсу поблизу Шанхая в Китаї.

Накопичувач Energy Vault буде побудований поруч з вітровою електростанцією в Рудонгу і надаватиме послуги Державної електромережної корпорації Китаю (SGCC).

Китай має гігантську відновлювану енергетику, яка зростатиме все більш високими темпами. Тому країна потребує гнучких потужностей, у тому числі накопичувачів енергії для інтеграції змінної сонячної та вітрової генерації.

Гравітаційні твердотільні накопичувачі енергії працюють за принципом, що застосовується в ГАЕС, тільки замість води використовуються тверді матеріали. Пристрій накопичувача піднімає вантажі (важкі блоки з різних матеріалів) на висоту (зарядка накопичувача) і «скидає» їх униз (перетворення потенційної та кінетичної енергії на електричну). Для виробництва блоків Energy Vault хоче використовувати старі лопасті вітрогенераторів, хоча для їх виготовлення може застосовуватися практично все що завгодно — залишки спалювання вугілля (зола), хвости гірських робіт, грунт…

Коли очікується завершення будівництва та початок експлуатації нової китайської системи не говориться, але раніше повідомлялося, що перший китайський об'єкт може розпочати роботу вже у 2022 році.

Раніше повідомлялося, що найбільшу в Європі систему накопичення енергії 800 МВт/1600 МВт*год збудують у Шотландії

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!