RSS
Новости
11 мая 2022, 11:17
Роттердамський порт збільшує прогнози поставок "чистого" водню у Європу
Керівництво Роттердамського порту заявило у вівторок 10 травня, що водневі проєкти, які знаходяться у районі порту та країни-експортери зможуть до 2030 року наростити поставки водню до 4,6 мільйона тонн на рік. Згідно з новими даними, найбільший порт Європи зможе доставляти щороку в північно-західну частину материку втричі більше водню, ніж прогнозували раніше.

Збільшення об'єму доставок буде забезпечено шляхом імпорту, який може досягти 4 мільйонів тонн до 2030 року. Місцеве виробництво, згідно з планами, зможе надавати близько 600 000 тонн.

Біопаливо, яке буде доставляти порт - це суміш "зеленого" водню, який отримують з відновлюваних джерел енергії, і «блакитного» водню, отриманого з природного газу в процесі з нульовими викидами CO2. Наразі зелений або синій водень не імпортується в Роттердам, сказав представник порту. Речовину отримують лише з газу в процесі, який створює значні викиди CO2.

Водень є альтернативою природному газу. "Зелений” водень має стати одним з головних факторів, на які буде спиратися Європейський Союз при переході до чистої енергії.

ЄС хоче виробляти 10 мільйонів тонн зеленого водню до 2030 року та імпортувати ще 10 мільйонів тонн, заявив у вівторок глава ЄС з питань кліматичної політики Франс Тіммерманс. Однак, щоб отримати зелений водень, уряди Європи повинні переконатися, що енергія з викопного палива буде дорожчою, ніж з ВДЕ.

Європейська комісія наступного тижня запропонує новий законопроєкт, щоб підтримати проєкти зеленого водню, сказав Тіммерманс. ЄС також запропонує ввести правила, які визначають, які типи водню вважаються «зеленими». Це необхідно для того, щоб водень, імпортований з-за меж Європи, також був прийнятий як «зелений».

Раніше повідомлялося, що Bosch інвестує 500 млн євро у розробку електролізерів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reuters
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое