RSS
Новости
12 мая 2022, 09:15
"Укргідроенерго" у травні забезпечить 30% енергоспоживання Молдови
Державна акціонерна компанія Молдови Energocom уклала контракт з "Укргідроенерго", за яким та поставить у травні електроенергію обсягом 30% від споживання Молдови. Про це повідомили в пресслужбі Агентства публічної власності Молдови.

"Велися переговори безпосередньо з українськими електроенергетичними компаніями із запитом пропозицій на поставку 30% від необхідного споживання Молдовою. За умовами контракту, на вимогу української сторони ціна закупівлі є комерційною таємницею і не може бути розголошена, але можу підтвердити, що вона нижча за заявки, отримані на попередньому тендері (96 доларів за 1 тис. кВт-год)", – заявив в.о. директора Energocom Володимир Садовий.

Наприкінці квітня Energocom за підсумками прямих переговорів уклав договір купівлі-продажу із Молдовською ДРЕС за ціною 59,5 доларів за 1 тис. кВт-год. Станція зобов'язалася забезпечити у травні 70% потреб Молдови в електроенергії.

Energocom у Молдові є основним постачальником газу та електроенергії за нерегульованими тарифами. Рішенням Комісії з надзвичайних ситуацій компанія укладає договори про закупівлю з виробниками, а після цього – з постачальниками та дистриб'юторами.

За попередніми даними, за нинішньої закупівельної ціни електроенергії діючі тарифи для кінцевих споживачів у Молдові не збільшаться. Проте регулятор має намір проаналізувати, чи потрібно коригування тарифу.

"Укргідроенерго" експлуатує всі великі гідроелектростанції, розташовані на українських ділянках Дніпра та Дністра. Сумарна встановлена ​​електрична потужність гідроелектростанцій генкомпанії становить 5,74 тис. МВт. 

Раніше повідомлялося, що «Укргідроенерго» викупило перетин для експорту електроенергії до Молдови на 12 травня

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое