RSS
Тренды
12 мая 2022, 10:22
До 2026 року Бразилія стане найбільшим світовим ринком сонячної енергетики — звіт SolarPower Europe
Звіт SolarPower Europe «Перспективи глобального ринку сонячної енергетики на 2022—2026 роки», представлений у Мюнхені під час заходу Intersolar Solar, малює картину для сонячної енергетики у всьому світі. Але особливу увагу у звіті цього року приділяють ринку Латинської Америки, складеному у співпраці з Глобальною радою з сонячної енергії та бразильською асоціацією сонячних фотоелектричних систем ABSOLAR.

У 2021 році приріст фотоелектричних потужностей у Латинській Америці збільшився на 44% і становить 9,6 ГВт, а сукупна потужність перевищила 30 ГВт. З 2015 року ринок сонячної енергії у регіоні виріс більш ніж у 40 разів. За прогнозами, до 2026 року він може зрости до 30,8 ГВт на рік.

За даними SolarPower Europe, Бразилія - лідер сонячної енергетики Латинської Америки - у найближчі п'ять років увійде до п'ятірки найбільших світових ринків, досягнувши до 2026 року загальної потужності сонячної енергетики 54 ГВт.

Станом на квітень 2022 року загальна встановлена ​​сонячна енергія у Бразилії перевищила 15 ГВт, причому лише у 2021 році було додано понад 5 ГВт. На системи розподіленої генерації припадає 10 ГВт встановленої потужності, але в великі сонячні електростанції — 5 ГВт. Розподілена генерація зафіксувала рекордне зростання у 2021 році, але цілком може бути перевищена у 2022 році.

Прийняття довгоочікуваного закону про розподілену генерацію пояснює сплеск зростання, говорять аналітики. Закон гарантує, що всі розподілені сонячні системи в експлуатації та нові запити, виконані до 2023 року, матимуть право на повний чистий вимір до кінця 2045 року. Запити на підключення, що виконуються з 2023 року, будуть підлягати новому режиму чистого вимірювання, який поступово запроваджує плату за електроенергію, передану в мережу.

За словами аналітиків, ці збори не призведуть до втрати інтересу до сонячної енергії.

«Ризика обвалу ринку немає. Ми вважаємо, що це рішення допоможе системі продовжувати зростати, не дратуючи комунальні підприємства». «Тарифи на електроенергію зросли на 20-25% минулого року, перевищивши рівень інфляції на 10%. Ці платежі залишаться конкурентоспроможними для кінцевих споживачів, котрі оберуть сонячну енергію».

В іншому основному сегменті ринку країни, централізованої генерації, у 2021 році також було реалізовано рекордну кількість нових проектів, більшість із яких націлена на двосторонні угоди про покупку електроенергії на так званому вільному ринку електроенергії Бразилії. Раніше в Бразилії ринкові аукціони, що регулюються державою, були правилом, але ослаблення економіки спонукало федеральний уряд скоротити розмір аукціонів у 2021 році. Конкурентоспроможність сонячної енергії спонукала великих споживачів, таких як торгові центри, укладати двосторонні угоди з генеруючими компаніями, щоб стати власниками чи орендувати великі сонячні фотоелектричні установки та скорочувати рахунки за електроенергію.

Очікується, що зберігання енергії також зростатиме у Бразилії. Тим не менш, він, як і раніше, стикається з високими податками, відсутністю нормативно-правової бази та недостатніми схемами стимулювання для кінцевих користувачів.

Раніше повідомлялося, що війна в Україні спонукала деякі європейські країни прискорити темпи реалізації проєктів відновлювальної енергетики

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-electro.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое