RSS
Новости
16 мая 2022, 10:03
«Якщо вам потрібний засіб для зберігання енергії, водень — поганий вибір» — Ілон Маск
Генеральний директор Tesla Ілон Маск підтвердив свій скептицизм щодо ролі водню у запланованому переході до більш стійкого майбутнього, назвавши його «найдурнішою річчю, яку міг собі уявити для зберігання енергії».

Під час інтерв'ю на саміті Financial Times Future of the Car Маска запитали, чи він вважає, що водень може зіграти роль у прискоренні переходу від викопного палива.

— Ні, — відповів він. «Я справді не можу стверджувати — кількість разів, коли мене запитували про водень, можливо… це значно більше ніж 100 разів, можливо, 200 разів», — сказав він. «Важливо розуміти, що якщо вам потрібний засіб для зберігання енергії, водень — поганий вибір».

Водень можна добути двома способами – за допомогою електролізу або при крекінгу вуглеводнів [високотемпературна переробка нафти і її фракцій]. Маск заявив, що вважає перший варіант неефективним, а другий — шкідливим для планети.

Глава Tesla також відзначив “приголомшуючу” кількість енергії, що необхідна для отримання водню. Крім цього, для запасів рідкого і тим більше газоподібного водню будуть потрібні резервуари гігантських розмірів.

«Ефективність електролізу ... низька», — сказав він . «Отже, ви справді витрачаєте багато енергії, щоб розщепити водень і кисень. Потім потрібно розділити водень і кисень і створити над ними тиск – це також потребує багато енергії».

«А якщо вам потрібно скраплювати… водень, о Боже мій», — продовжив він. «Кількість енергії, необхідне для виробництва водню і перетворення його в рідку форму, приголомшує. Це найдурніша річ, яку я міг би уявити на зберігання енергії».

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) думку Маска не поділяють. Організація, що базується в Парижі, додала, що як водень, так і паливо на основі водню можуть «переносити енергію з відновлюваних джерел енергії на великі відстані — з регіонів з багатими сонячними та вітровими ресурсами, таких як Австралія або Латинська Америка, в енергоємні міста далеко за тисячі кілометрів».

Маск завжди висловлював тверду думку про водень та водневі паливні елементи.

Декілька років тому, коли ця тема піднялася під час обговорення з журналістами на Всесвітньому конгресі автомобільних новин, магнат електромобілів назвав водневі паливні елементи «надзвичайно дурними».

У червні 2020 року він написав у Твіттері: «Паливні елементи = безглузді продажі», додавши в липні того ж року: «Водневі безглузді продажі не мають сенсу».

«Це не відбувається в природі на Землі, тому вам доведеться або розщеплювати воду за допомогою електролізу, або розщеплювати вуглеводні», — сказав він.

«Коли ви розщеплюєте вуглеводні, ви насправді не вирішуєте проблему викопного палива, а ефективність електролізу низька».

Сьогодні більшість виробництва водню заснована на викопному паливі. Інший метод виробництва включає використання електролізу, при якому вода розщеплюється електричним струмом на кисень та водень.

Якщо електрика, що використовується в цьому процесі, надходить з відновлюваного джерела, такого як вітер або сонячна енергія, деякі називають його зеленим або відновлюваним воднем.

Водневі проекти з використанням електролізу останніми роками привернули увагу великих компаній та бізнес-лідерів, але, схоже, Маск не є їхнім шанувальником.

Раніше повідомлялося, що в Індії встановили установку для виробництва зеленого водню, що працює від автономної СЕС

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-electro.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое