RSS
Новости
17 мая 2022, 10:11
Світовий попит на сонячну енергію цього року сягне 190 ГВт — МЕА
У новому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) передбачається, що нові потужності ВДЕ цього року вперше перевищать 300 ГВт у всьому світі. При цьому зростаюча занепокоєність щодо зміни клімату та енергетичної безпеки призведе до збільшення потужностей на 8%.

У 2021 році нові установки досягли майже 295 ГВт, а збільшення потужностей відновлюваних джерел енергії становило рекордні 6%, незважаючи на постійні проблеми з ланцюжками поставок, спричинені пандемією, затримки у будівництві та рекордно високі ціни на сировину та товари.

У своєму останньому звіті про ринок відновлюваної енергії МЕА припускає, що нові потужності для виробництва електроенергії з сонячної, вітрової та інших відновлюваних джерел енергії виростуть до рекордного рівня в 2022 році, збільшившись більш ніж на 8% у порівнянні з минулим роком, майже на 320 ГВт. Лідирують Китай, Латинська Америка та Європейський Союз.

Виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль сказав, що російське вторгнення в Україну посилило необхідність прискорення переходу на екологічно чисті джерела енергії, оскільки уряди все більше прагнуть скористатися перевагами енергетичної безпеки та клімату, пов'язаними з відновлюваними джерелами енергії.

«Розвиток енергетичного ринку в останні місяці, особливо в Європі, ще раз доказав важливу роль відновлюваних джерел енергії у підвищенні енергетичної безпеки, на додаток до скорочення викидів», — сказав він. «Скорочення бюрократичної тяганини, прискорення видачі дозволів та надання правильних стимулів для більш швидкого впровадження відновлюваних джерел енергії — ось деякі з найважливіших дій, які уряди можуть вжити для вирішення сьогоднішніх проблем енергетичної безпеки та ринкових проблем, зберігаючи при цьому можливість досягнення наших міжнародних цілей у області клімату».

Прогнозується, що цього року на сонячну енергію припаде 60% приросту глобальної відновлюваної потужності, при цьому МЕА прогнозує введення в експлуатацію 190 ГВт, що на 25% більше, ніж минулого року. Організація, що базується в Парижі, заявила, що на проекти комунального масштабу доведеться майже дві третини загального розширення фотоелектричних систем у 2022 році, в основному завдяки сильному політичному середовищу в Китаї та ЄС, що сприяє більш швидкому розгортанню.

У 2021 році на Китай припало 46% від загального обсягу введення відновлюваних потужностей у світі, і очікується, що в 2022—2023 роках він значною мірою збереже свою частку ринку розгортання, запроваджуючи в середньому понад 140 ГВт на рік, в основному за рахунок великомасштабного розгортання сонячних фотоелектричних систем.

Зростання відновлюваних джерел енергії відбувається, незважаючи на підвищені ціни на товари та фрахт. МЕА заявило, що ціни на багато видів сировини та транспортні витрати з початку 2021 року мають тенденцію до зростання. До березня 2022 року ціна на полікремній марки PV зросла більш ніж у чотири рази, сталь зросла на 50%, мідь зросла на 70%, алюміній подвоївся, а транспортні витрати зросли майже уп'ятеро.

«Порівняно з 2020 роком, за нашими оцінками, загальні інвестиційні витрати на нові фотоелектричні та наземні вітряні електростанції комунального масштабу в 2022 році зростуть на 15-25%», — йдеться у повідомленні МЕА. «Витрати на фрахт, що зростають, є найбільшим фактором загального зростання цін на наземну вітроенергетику. Для сонячної фотоелектричної енергії вплив більш рівномірно розподіляється між підвищеними цінами на перевезення, полікремній та метали».

Хоча прогнозується, що в 2022 і 2023 роках вартість сонячної фотоелектричної енергії залишиться вищою, ніж до пандемії, МЕА заявило, що цінова конкурентоспроможність технології фактично покращилася через значне зростання цін на природний газ і вугілля.

«Хоча витрати на нові сонячні фотоелектричні та вітрові установки зросли, звернувши назад десятирічну тенденцію до зниження витрат, ціни на природний газ, нафту та вугілля зростали набагато швидше, що фактично ще більше підвищило конкурентоспроможність відновлюваної електроенергії», — йдеться у повідомленні.

Хоча перспективи збільшення потужності відновлюваних джерел енергії у 2022 році виглядають сильними, МЕА попередило, що виходячи з поточної політики, «глобальне зростання відновлюваних джерел енергії наступного року сповільниться».

Хоча, за прогнозами, у 2023 році фотоелектрична сонячна енергія поб'є ще один рекорд, досягнувши майже 200 ГВт, це компенсується очікуваним 40-відсотковим зниженням розширення гідроенергетики та «невеликими змінами» у вітроенергетиці.

«За відсутності жорсткішої політики очікується, що кількість доданих потужностей відновлюваної енергії у всьому світі стабілізується у 2023 році», — йдеться у повідомленні. «Зрештою, прогноз ринку відновлюваних джерел енергії на 2023 рік і надалі залежатиме від того, чи будуть введені та реалізовані нові та суворіші заходи протягом наступних шести місяців».

Раніше повідомлялося, що до 2026 року Бразилія стане найбільшим світовим ринком сонячної енергетики 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-electro.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое