RSS
Новости
19 мая, 11:35
Окупанти не зможуть постачати електроенергію із ЗАЕС до РФ, – "Укренерго"
Енергосистема України наразі не має фізичних зв'язків з енергосистемою РФ. Тому постачання електроенергії з українських електростанцій в Росію наразі фізично неможливе. Про це заявили в пресслужбі "Укренерго", коментуючи заяву російського урядовця про плани роботи захопленої Запорізької АЕС на РФ.

"Зазвичай системний оператор не коментує заяви злочинців, але ця – явно скерована на міжнародну аудиторію, тому чемно нагадаємо громадянам України та європейським партнерам: ЗАЕС знаходиться в українській мережі, під контролем українських спеціалістів. Енергосистема України зараз не має фізичних зв'язків з енергосистемою Росії. Тому постачання електроенергії з українських електростанцій в Росію наразі фізично неможливе", – йдеться у повідомленні.

Також в "Укренерго" нагадали, що будь-яка зміна ситуації на ЗАЕС "означатиме акт ядерного тероризму, і ті, хто створить таку загрозу, нестимуть відповідальність за це з усіма наслідками".

В "Укренерго" переконані, що мета заяви росіян – дестабілізувати активні переговори з ЄС щодо відкриття експорту електроенергії з України. "Але росіянам не вдасться цього зробити. В ЄС всі розуміють, що українська мережа є європейською", – підсумували в компанії.

Напередодні віцепрем'єр РФ Марат Хуснуллін захоплена російськими військами Запорізька АЕС буде працювати на Росію. При цьому Україні пропонують купувати електроенергію зі своєї ж станції.

Запорізька АЕС – найбільша в Європі атомна станція із встановленою потужністю. Її шість енергоблоків ВВЕР-1000 побудовано за проектом В-320. Перший енергоблок було введено в експлуатацію у грудні 1984 року, шостий – у жовтні 1995 року.

Наразі електростанція перебуває під контролем окупантів, але працює в енергосистемі України. 

Раніше повідомлялося, що Харківська ТЕЦ-5 відновила виробництво електроенергії для ОЕС України

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!