RSS
Истории
20 мая 2022, 10:41
У Норвегії введено в експлуатацію найбільший в ЄС завод з переробки акумуляторів
Hydrovolt, найбільший завод з переробки акумуляторів у Європі, розпочав роботу у Фредрікстаді, Норвегія. Новий завод переробки акумуляторів здатний переробляти 12 000 тонн акумуляторних блоків на рік, або близько 25 000 акумуляторів для електромобілів. В даний час цього достатньо для всього ринку батарей з терміном служби в Норвегії.

Завод є спільним підприємством двох норвезьких компаній — Hydro, однієї з найбільших у світі алюмінієвих компаній, і Northvolt, виробника акумуляторів, що будує акумуляторні заводи у Швеції та Німеччині.

Hydrovolt стверджує, що може відновити 95% матеріалів, що використовуються в акумуляторі електромобіля, включаючи пластик, мідь, алюміній та «чорну масу» — порошок, що містить різні елементи всередині літій-іонних акумуляторів — нікель, марганець, кобальт та літій.

Обидві компанії, що беруть участь у спільному підприємстві, отримають зиск від потоків матеріалів. Гідроенергетика отримує доступ до переробленого алюмінію, для виробництва якого потрібно лише близько 5% енергії в порівнянні з первинним алюмінієм (алюміній є одним з матеріалів, що переробляються на Землі). А Northvolt отримає доступ до інших матеріалів, які можна витягти з чорної маси та знову використати у виробництві нових акумуляторів, що Northvolt планує зробити з кількома заводами у Європі.

Ці елементи викликають дедалі більшу занепокоєність як у виробників, і у національних урядів. Перед глобальними проблемами з ланцюжками поставок ціни на багато матеріалів, що використовуються в батареях для електромобілів, різко зросли, а їх доступність обмежена. Переробка пропонує ще один спосіб отримати доступ до цих матеріалів, а також знижує вплив видобутку нових матеріалів.

Мета Northvolt полягає в тому, щоб до 2030 року 50% усієї сировини для виробництва акумуляторів припадало на перероблені акумулятори. Це досить амбітна мета, враховуючи, що світовий ринок електромобілів зросте на порядок або більше на той час, новий автомобіль, побудований сьогодні, готовий до переробки.

Зважаючи на ці великі плани, спільне підприємство не зупиняється на досягнутому і має намір розширити потужності з переробки по всій Європі. Група хотіла почати спочатку в Норвегії через раннє лідерство в галузі впровадження електромобілів. Оскільки електромобілі були популярні в Норвегії вже кілька років, це означає, що там більше автомобілів добігає кінця, ніж у решті Європи.

Але загалом Норвегія — невеликий ринок, тому Hydrovolt хотіла б відкрити підприємства в інших країнах Європи, щоб бути ближчими до джерел більшої кількості акумуляторів у міру розвитку інших ринків електромобілів. Крім того, цілком імовірно, що уряди реалізовуватимуть обов'язкові програми утилізації, і Hydrovolt вважає, що вони можуть випередити гру, ставши першими.

Hydrovolt сподівається, що з цим розширенням по всій Європі до 2025 вони зможуть досягти потужності 70 000 тонн акумуляторних батарей, а до 2030 — 300 000 тонн.

Раніше повідомлялося, що ABB і Shell запустять у Німеччині першу загальнонаціональну мережу найшвидших у світі зарядок для електромобілів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-electro.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое