RSS
Новости
24 мая 2022, 09:37
Topsoe має намір побудувати найбільший у Європі завод із «зеленого» водню
Данська інженерна група Topsoe має намір побудувати найбільший у Європі завод з випуску електролізерів – машин, які виробляють “зелений” водень. Вартість реалізації проєкту оцінюють у 284 млн доларів, а початок роботи заплановано на 2024 рік.

Водень класифікують як екологічно чистий, коли його виробляють із застосуванням відновлюваних джерел енергії. На даний момент він вважається критично важливим продуктом для декарбонізації вуглеродомістких галузей, зокрема сталеливарного виробництва та важкого транспорту.

Запустити в роботу завод планують у 2024 році, а вартість реалізації проєкту оцінюють у 2 млрд данських крон (284 млн доларів). Як повідомив головний виконавчий директор Topsoe Роланд Баан, остаточний інвестиційний план буде прийнято у серпні.

Зазначається, що у травні Єврокомісія оприлюднила план щодо припинення використання російського викопного палива, зокрема поставила за мету виробляти 10 млн т водню до 2030 року.

“Для виробництва 10 млн т водню знадобиться близько 100 ГВт електролізних потужностей – це далеко від 0,3 МВт, доступних сьогодні”, – додав Роланд Баан.

За його словами, відповідна мета ЄС залежить від масштабного розвитку сонячної та вітрової енергетики, оскільки для її досягнення потрібно близько 200 ГВт відновлюваних джерел енергії.

Німеччина, Бельгія, Нідерланди та Данія раніше зобов’язалися побудувати у Північному морі не менше 150 ГВт вітрових електростанцій до 2050 року.

Завод Topsoe спочатку матиме річну потужність 500 МВт, яку надалі планують розширити до 5 ГВт.

Раніше повідомлялося, що в Індії встановили установку для виробництва зеленого водню, що працює від автономної СЕС

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: gmk.center
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое