RSS
Новости
25 мая 2022, 12:32
Австрія відмовилася від вигідного Росії проєкту ширококолійної залізниці
Австрійські федеральні залізниці (ÖBB) у середині травня офіційно повідомили керівництво залізниць Словаччини, України та Росії про відмову від своєї частки у 27,74% у спільному підприємстві Breitspur Planungsgesellschaft mbH (BPG). Воно мало побудувати залізницю від Кошице до Відня.

Згідно з партнерською угодою, у трьох учасників проєкту тепер є близько двох тижнів, щоб викупити пакет акцій, від якого відмовляються Австрійські федеральні залізниці. Якщо цього не станеться, проєктну компанію буде ліквідовано до кінця 2022 року. 

ÖBB ухвалила рішення про вихід зі складу акціонерів у квітні, а вся діяльність у рамках BPG була припинена ще наприкінці лютого. Все це сталося на тлі війни, яку Росія розв'язала в Україні - австрійська сторона не очікувала такого перебігу подій і вважає, що реалізація проєкту в нових реаліях втратила сенс.

Нагадаємо, що проєкт будівництва 450-кілометрової ширококолійної залізниці від Кошице (Словаччина) до Братислави (Словаччина) та Відня (Австрія), який став би продовженням наявної магістралі Ужгород (Україна) – Ганіска-при-Кошицях опрацьовувався з 2007 року. Тоді національні оператори залізниць України, Росії, Словаччини та Австрії підписали відповідний меморандум. У 2008 році у Відні сторони домовилися про початок передпроєктної стадії досліджень, у 2009 році – про створення відповідного СП, у 2010 році – про підготовку обґрунтування інвестицій у проєкт.

У серпні 2017 року Федеральне міністерство транспорту, інновацій та технологій Австрії представило техніко-економічне обґрунтування будівництва даної залізниці. Згідно з ТЕО, роботи планували розпочати у 2023 році. Перший етап проєкту хотіли завершити до 2033 року. У повному обсязі магістраль мали ввести в експлуатацію у 2050 році. Пропускна спроможність дороги оцінювалась у 20 тис. поїздів на рік (16-24 млн т вантажів на рік).

Проєкт спочатку не був повністю сприйнятий Словаччиною, оскільки роль Кошице як перевантажувального центру була б втрачена і перейшла б до Відня.

У 2019 році Єврокомісія не погодилася фінансувати проєкт за кошти ЄС. Тоді уряд Австрії лобіював у Брюсселі включення даного залізничного проєкту до транс'європейської транспортної мережі, але отримав відмову. Тоді ж польська державна залізнична компанія PKP виступила проти будівництва ширококолійної залізниці до Відня та підтримала позицію Єврокомісії з цього питання. У Польщі оцінили нову залізницю як геополітичний проєкт Росії, називаючи його "залізничним Північним потоком", а також бачили в ньому конкурента своєї ширококолійної лінії LHS.

Раніше повідомлялося, що Ростатом не будуватиме АЕС “Ханхіківі-1” у Фінляндії

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое