RSS
Новости
26 мая, 15:08
Дослідники Tesla розробили перспективну батарею, яка може працювати 100 років (поки що вона існує лише на папері)
Дослідницька група Tesla у Канаді у партнерстві з Університетом Далхаузі опублікувала статтю про нову батарею на основі нікелю, яка може працювати 100 років і при цьому вигідно відрізняється від LFP (літій-залізо-фосфатних) елементів у плані заряджання та щільності енергії.

Команда Tesla Advanced Battery Research була створена у 2016 році у партнерстві з лабораторією акумуляторів Джеффа Дана в Університеті Далхаузі в Галіфаксі, Канада. Група вже підготувала чимало патентів та документів щодо батарей для Tesla. Нещодавно компанія продовжила свій контракт із групою до 2026 року, додавши двох нових лідерів. Водночас Джефф Дан вважається піонером у галузі літій-іонних акумуляторних елементів, він працював над такими батареями практично з моменту їхнього винаходу.

Один з цих нових лідерів, Майкл Метцгер, разом з Джеффом Даном та кількома докторами наук опублікували дослідницьку роботу під назвою «Li[Ni0.5Mn0.3Co0.2]O2 як чудова альтернатива LiFePO4 для довговічних низьковольтних літій-іонних елементів».

У документі описується хімічний склад батареї на основі нікелю, покликаний конкурувати з акумуляторними елементами LFP за довговічністю, зберігаючи при цьому такі властивості, як висока щільність енергії. Це забезпечує більший запас ходу електромобіля за меншої кількості батарей.

В анотації до статті говориться, що монокристалічні Li[Ni0.5Mn0.3Co0.2]O2//графітові елементи (NMC532) використовувалися з напругою лише 3,8 В (а не ≥4,2 В) для полегшення порівняння з LFP елементами. При цьому NMC532 елементи мають щільність енергії, що перевищує показники елементів LFP, і термін служби, який значно перевищує термін служби елементів LFP при 40°C, 55°C і 70°С. При цьому нові елементи продемонстрували вражаюче збереження місткості протягом великої кількості циклів. Дослідницька група навіть наголосила, що новий елемент може прослужити 100 років, якщо підтримувати температуру на рівні 25°C. У документі наголошується, що переваги можуть також застосовуватись до інших хімічних речовин на основі нікелю, у тому числі без кобальту або з низьким вмістом кобальту.

Як це часто буває у разі наукових праць, поки що не уточнюється, коли на практиці можна буде скористатися перевагами нової технології.

Раніше повідомлялося, що у кожній другій новій машині Tesla акумулятори вже без кобальту

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: itc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!