RSS
Новости
27 мая, 12:05
З ядерних відходів зробили алмазну батарею: вона живить пристрій десятиліттями
Компанії Arkenlight та Axorus об'єдналися, щоб створити прототип першого штучного нейрона, що працює від алмазної батареї бета-вольта. Останню виготовили із ядерних відходів. Мета роботи — створити імплантати медичного класу із джерелами енергії, які працюватимуть десятиліттями.

Ці бета-вольтаїчні батареї будуть виробляти енергію дуже довго і без підзарядки – деякі розраховані на десятиліття, інші – на тисячі років, залежно від періоду напіврозпаду конкретного ізотопу, який вони використовують.

Хоч вони виготовлені з радіоактивних ядерних відходів, розробники відзначають, що пристрої дуже безпечні навіть при роботі всередині людського тіла, оскільки бета-випромінювання такого роду не проникає в тканини.

Компанія Arkenlight почала співпрацювати з Axorus, щоб вивчити можливість використання бета-вольтових мікробатарей для живлення штучних нейронів, які розробляє Axorus.

Ці штучні нейрони вбудовуються в нервову систему пацієнта та виконують різні функції, зокрема, взаємодіють з біологічними нейронами, зчитують сигнали, що посилають інші нейрони та інші системи, а також надсилають власні.

Існує багато способів застосування такого пристрою. Зараз в Axorus розробляють сітківку, яка з'єднує ряд штучних нейронів з фотодіодами - виходить матриця пікселів, які реагують на світло і надсилають електричний сигнал у мозок через зоровий нерв. Така технологія допоможе людям частково повернути зір.

Тому важливо заздалегідь зрозуміти, чим живити такі пристрої і як їх заряджати. Крихітна, безпечна бета-вольтова батарея, якої вистачає на десятиліття, могла б ідеально підійти. Тому Axorus та Arkenlight об'єдналися, щоб створити перший штучний нейрон, що працює від тритієвого радіовольтного мікрогенератора.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!