RSS
Новости
2 июня 2022, 14:23
Відновлення ЛЕП "Хмельницька АЕС-Жешув" може принести Україні понад 1 млрд євро щорічно від збільшення експорту електроенергії – "Укренерго"
Відновлення роботи міждержавної лінії електропередачі Хмельницька АЕС – Жешув, що дозволить збільшити транскордонну торгівлю е/е, дасть можливість Україні отримувати більше 1 млрд євро прибутку щорічно.

Про це повідомила НЕК "Укренерго".

Згідно з інформацією компанії в її телеграм-каналі у середу, домовленості про відновлення цього міждержавного інтерконектора закріплені в міжурядовому Меморандумі щодо посилення кооперації у сфері енергетики, підписаний міністром енергетики України Германом Галущенком та міністром клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою у Києві.

За словами Галущенка, які наводяться у релізі Міненерго, запуск лінії потенційно дасть можливість Україні збільшити експорт е/е до Польщі до 1 ГВт, що дозволить країні-партнеру значною мірою замістити російські газ та вугілля.

Згідно з повідомленням Міненерго, сторони домовилися про введення міждержавної ЛЕП між Україною та Польщею в експлуатацію на напругу 400 кВ найближчим часом.

В "Укренерго" зазначили, що Польща стала першою країною, куди відновився експорт української електроенергії після синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E, а польський міністр Анна Москва заявила, що Польща прямо зацікавлена в збільшенні її експорту.

Крім того, польський уряд також активно сприяє розвитку відносин між країнами в енергетиці та залучається до спільних енергетичних проєктів, акцентували в компанії, додавши, що вона плідно працює з польським системним оператором PSE над проєктами, що поглиблюють інтеграцію України в ENTSO-E.

1 червня за результатами консультацій у Києві Україна та Польща підписали вісім міжурядових угод та меморандумів, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким у Києві.

Зокрема, підписано меморандум про співпрацю між міністерствами енергетики, який передбачає посилення кооперації, щоб сприяти позбавленню залежності від російських енергоресурсів.

Крім того, сторони домовилися про необхідність збільшувати транскордонну торгівлю електроенергією та відновлення лінії електропередач Хмельницька АЕС – Жешув.

Раніше повідомлялося, що "Укренерго" за три дні травня ввела в работу дві ЛЕП 330кВ і підстанцію в Київській області

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое