RSS
Новости
3 июня 2022, 12:51
"Енергоатом" та американська Westinghouse підписали угоду про постачання ядерного палива на всі українські АЕС
ДП "НАЕК "Енергоатом" та американська Westinghouse 2 червня на майданчику Хмельницької АЕС підписали угоду про постачання ядерного палива на всі АЕС України.

"У зв'язку із відмовою від закупівлі російського ядерного палива "Енергоатом" домовився зі своїм стратегічним партнером – компанією Westinghouse – про збільшення обсягів постачання американського ядерного палива для всіх українських АЕС", - зазначили в компанії.

Йдеться і про постачання ядерного палива для атомних енергоблоків, що діють, і для тих, які "Енергоатом" і Westinghouse лише планують побудувати в Україні.

Паливо постачатимуть із виробничого майданчика Westinghouse у Вестеросі у Швеції.

"Водночас компоненти тепловидільних збірок вироблятимуть в Україні на базі одного з відокремлених підрозділів НАЕК "Енергоатом", який наразі завершує кваліфікацію з виробництва головок та хвостовиків для палива Westinghouse", - наголосили в НАЕК.

Крім того, "Енергоатом" та Westinghouse 2 червня на ХАЕС підписали ще дві угоди: про збільшення з п'яти до дев'яти одиниць кількості ядерних енергоблоків, які будуватимуть за технологією AP 1000 в Україні, та про створення інженерно-технічного центру Westinghouse в Україні.

Раніше повідомлялося, що Каліфорнія не буде закривати останні атомні блоки на АЕС Diablo Canyon

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!