RSS
Новости
6 июня 2022, 12:45
Австрія має намір побудувати 1 ГВт електролізних потужностей до 2030 року - нова воднева стратегія
Міністр клімату Леонор Гевесслер та міністр економіки Австрії Мартін Кохер у четвер 2 червня представили водневу стратегію Австрії. Країна планує повністю перейти на відновлювані джерела електроенергії до 2030 року, і стати кліматично нейтральною до 2040 року. Воднева стратегія покликана допомогти досягненню цих цілей.

Відповідно до стратегії, Австрія має намір побудувати 1 ГВт електролізних потужностей до 2030 року. За умови, якщо електролізери працюватимуть з повним завантаженням близько 5000 годин на рік, вони зможуть значною мірою закрити поточні промислові потреби в країні. Зазначені потужності мають замінити 4 ТВт*ч природного газу.

Планується, що до 2030 року 80% викопного водню буде замінено зеленим.

Стратегія орієнтована на використання зеленого водню насамперед для декарбонізації промислових процесів. Водень "не слід використовувати там, де є кращі альтернативи", - зазначила Гевесслер.

Згідно з розрахунками Федерального агентства з охорони навколишнього середовища Австрії, виробництво водню за допомогою електролізу без шкідливих викидів дозволить до 2030 року скоротити викиди парникових газів приблизно на 1 мільйон тонн CO2 на 1 ГВт встановленої електролізної потужності.

В Австрії традиційно сильно розвинена біоенергетика. Воднева стратегія передбачає розвиток «різних процесів газифікації біомаси» для відновлюваного водню або біометану.

Австрія не зможе покрити свої енергетичні потреби у водні без імпорту, попри заплановане власне виробництво. «Ми маємо бути обережними, щоб не скотитися в наступну залежність», — каже міністр енергетики. Це потребує партнерських відносин із різними країнами, наприклад, Тунісом чи Об'єднаними Арабськими Еміратами.

Раніше повідомлялося, що у Євросоюзі планують створити загальну підводну електромережу для ВЕС у Північному морі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое