RSS
Новости
8 июня 2022, 14:27
Україна домовляється із США про допомогу з імпортом 6 млрд куб. м газу
НАК "Нафтогаз України" веде перемови з урядом США з пошуку комерційних шляхів та фінансових гарантій для організації імпорту в Україну приблизно 6 млрд куб. м газу до опалювального сезону.

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на засіданні американської Комісії з безпеки та співробітництва в Європі 7 червня у Вашингтоні.

"Я сказав би, що в газовій сфері в України все добре, Україна показує свої сильні сторони, свою стійкість. Але нам знову знадобиться допомога до наступного опалювального сезону, тому що Україні потрібно буде імпортувати до 6 млрд куб. м газу", – сказав Вітренко.

За його словами, вартість цього обсягу за поточними ринковими цінами оцінюється приблизно у $8 млрд.

"Навіть розглядається такий варіант, як використання газу в рамках лендлізу", – додав голова "Нафтогазу".

Він зазначив, що нафтова інфраструктура України сильно постраждала від війни. Два з двох нафтопереробних заводів переважно знищені російськими ракетами. Нафтобази, нафтова інфраструктура значно пошкоджені.

"Але з погляду нашої газової інфраструктури… ми продовжуємо видобувати газ, зберігати газ, транспортувати газ, навіть деякі сміливі європейські компанії з початку війни завезли деякі обсяги газу на зберігання до наших підземних газосховищ. Так що з цього боку, знову ж таки, Україні потрібна допомога, але ми демонструємо нашу стійкість", – наголосив Вітренко.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз прискорено вибудовує інфраструктуру для обробки скрапленого газу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое