RSS
Новости
9 июня 2022, 09:27
Оператори станцій ВДЕ зможуть експортувати електроенергію в Європу
Оператори електростанцій відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) матимуть можливість експортувати свою продукції на європейський енергетичний ринок, якщо це дозволяє українське законодавство. Про це на пресс-конференції заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Заборонити їм ніхто не може. Для цього вони повинні вийти із балансного ринку ДП «Гарантований покупець». Електроенергія з ВДЕ — це не гарантований графік, який має свої особливості по ціноутворенню. Але якщо міряти спрощено, то ціна на ринках Європи набагато вище, ніж «зелений тариф» для більшості електростанцій. Тому можна очікувати, що якщо там будуть будуватися нові електростанції, які вже не мають право на «зелений тариф», вони будуть активно намагатися експортувати свою електроенергію. Можливо якійсь діючи оператори електростанцій з відновлюваних джерел захочуть самостійно працювати. Будемо дивитися. Для них в принципі опції є. Адже доступ до перетину зможе отримати кожен. Там не має обмежень, треба зареєструватися на платформі, як учасник аукціону і перемогти», - зазначив Кудрицький. 

Оператори систем передачі континентальної Європи 7 червня дали позитивну відповідь на запит НЕК «Укренерго» щодо відновлення експорту електроенергії з України. 

Сьогодні енергосистема України працює в режимі пробної аварійної синхронізації з ENTSO-E, це означає, що експортно-імпортні операції з європейськими контрагентами не здійснюються.  Проте і українська, і європейська сторони розглядають можливість поетапного збільшення обсягів експорту. 

Раніше повідомлялося, що ENTSO-E погодило поетапне розширення експорту електроенергії з України до Європи

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое