RSS
Новости
13 июня 2022, 10:42
У Норвегії запустили першу у світі турбіну, яка працює на чистому водні
Дослідники Університету Ставангера в Норвегії використовують першу у світі мікрогазотурбінну установку, яка працює на 100% водні.

Турбіна розташована на заводі на південному заході Норвегії, що знаходиться під управлінням університету. Вона використовується для виробництва тепла та електрики. Повідомляється, що з середини травня роботу газової установки перевели на 100% водневе паливо.

«Ми встановили світовий рекорд зі спалювання водню у газових мікротурбінах. Ніхто раніше не робив це на такому рівні», — каже професор Мохсен Асаді, керівник дослідницької групи установки.

Газові турбіни застосовуються повсюдно - на електростанціях, літаках, помпах і кораблях. Вони можуть працювати на різному паливі, але близько 90% їх використовують викопний природний газ.

У своїй роботі дослідники зосередилися на можливості переходу на водневе паливо без масштабної заміни обладнання. Як зазначають вчені, це вимагає адаптації чинної газової інфраструктури та нової технології перетворення енергії, тобто самої турбінної технології.

Дослідники продовжать вивчати роботу установки після переходу на водневе паливо, щоб визначити, як вони можуть збільшити потужність для максимальної кількості чистої енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое