RSS
Новости
16 июня 2022, 11:13
Американська Baker Hughes розриває сервісні угоди щодо СПГ-проєктів у РФ
Американська нафтосервісна компанія Baker Hughes припиняє обслуговування всіх російських проєктів щодо скрапленого газу. Зокрема, компанія відкликає сервісних інженерів з проєктів "Сахалін-2" "Газпрому" і "Ямал СПГ" НОВАТЕКу, а також проєктних інженерів з "АРКТИК СПГ-2" НОВАТЕКу, що будується.

Зазначається, що Baker Hughes припиняє відвантаження для останнього проєкту обладнання, у тому числі газових турбін. Від цих поставок безпосередньо залежать терміни завершення будівництва першої лінії "Арктик СПГ-2". Фактично це ставить під питання подальшу експлуатацію та пусконалагодження іноземного обладнання, а також унеможливлює постачання запчастин для його ремонтів.

Американська компанія розриває угоди попри те, що прямих санкційних обмежень на сервіс та постачання газових турбін до РФ немає (заборонено укладання нових контрактів), а "Газпром" і НОВАТЕК не перебувають під прямими санкціями США або ЄС.

Завершення будівництва першої лінії "Арктик СПГ-2" на 6,6 млн тонн зараз безпосередньо залежить від постачання газових турбін Baker Hughes - LM9000. Усього на першу лінію має бути поставлено сім турбін (частина на процес виробництва ЗПГ, частина - на генерацію електроенергії), але НОВАТЕК поки що відвантажено лише половину машин. Замінити це обладнання зараз, по суті, нема чим: у РФ аналоги не випускаються, а лінії з виробництва СПГ вже спроектовані під LM9000.

У НОВАТЕК на запит ЗМІ про можливу затримку введення першої лінії "Арктик СПГ-2" та про кількість отриманих машин не відповіли.

У "Сахаліна-2" (у "Газпрому" 50%+1 акція) укладено довгостроковий сервісний контракт на обслуговування чотирьох турбін Frame 7EA (використовуються в технологічному процесі, потужність - 90 МВт) та п'яти турбін Frame 5 (25 МВт, для генерації енергії ). У проєктній компанії Sakhalin Energy на запит не відповіли.

Раніше повідомлялося, що усі нафтосервісні компанії «великої четвірки» світу оголосили про припинення нових інвестицій у російських нафтогазовий ринок

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое