RSS
Новости
22 июня, 14:25
Прокуратура оголосила підозру чиновнику "Укренерго" у сприянні державі-агресору
Начальника відділу одного з регіональних центрів обслуговування мережі НЕК "Укренерго" повідомлено про підозру у сприянні державі-агресору, в самій компанії це прокоментували.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

"При процесуальному керівництві Київської міської прокуратури начальнику відділу одного з регіональних центрів обслуговування мережі "НЕК "Укренерго" повідомлено про підозру у сприянні державі-агресору (ст. 111-2 КК України)", – йдеться у повідомленні прокуратури столиці 21 червня у телеграм-каналі.

У повідомленні наголошується, що чиновник, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької області, добровільно погодився на співпрацю з окупаційною владою і дав свою згоду на зайняття посади директора створеного окупаційною владою підприємства – "Маріупольських магістральних електричних мереж Державного унітарного підприємства ДНР "Державна магістральна мережева компанія".

"Після призначення на зазначену посаду підозрюваний спільно з керівництвом так званої ДНР вчиняв дії, спрямовані на відключення потужностей електричної енергії від Об'єднаної енергетичної системи України, самовільну передачу ліній електропостачання та підстанцій окупаційній владі для задоволення їхніх потреб", – наголошується в повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює ГУ Нацполіції у Києві за матеріалами Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

Зі свого боку глава "Укренерго" Володимир Кудрицький у своєму Facebook зазначив, що всі співробітники компанії ознайомлені з протоколами та правилами роботи із забезпечення функціонування енергосистеми на всій території України.

При цьому він наголосив, що забезпечення громадян України електроенергією і активна співпраця з окупантами – це різні речі.

"За цією лінією починається кримінальна відповідальність. Колишній працівник середньої ланки одного з регіональних відділень компанії цю "червону лінію" перейшов і відчуває на собі наслідки. Його було звільнено ще в березні, і зараз йому потрібно готуватися до співпраці зі слідством, а не з окупантами", – підкреслив Кудрицький.

Він додав, що як компанія критичної інфраструктури, "Укренерго" з перших днів війни постійно взаємодіє з СБУ та іншими правоохоронними органами та робитиме це надалі.

Раніше повідомлялося, що "Укренерго" пропонує кілька варіантів розподілу коштів від експорту електроенергії до Європи

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!