RSS
Новости
24 июня 2022, 12:44
Україна значно посилить енергобезпеку Європи - Галущенко
Україна допоможе зміцнити стабільність європейської енергосистеми і посилити надійність газопостачання країн Європи в умовах російського газового шантажу. Впевненість у цьому в ефірі Спільного телемарафону UAразом висловив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За його словами, завдяки синхронізації з ENTSO-E (європейська мережа операторів системи передачі електроенергії) українська енергосистема додала сталості енергосистемам держав ЄС. “Ми можемо забезпечити Європу електроенергією, покривати їхні піки споживання. Через різницю в часі піки споживання у нас не збігаються, і ми можемо забезпечити спочатку власні пікові періоди, а потім – європейські. Це дуже важливо з точки зору саме стабільності функціонування енергосистем”, - наголосив Галущенко.

Він нагадав, що Україна – друга в Європі після Франції держава за потужністю атомної генерації. Наша країна також може зробити значний внесок в декарбонізацію європейської енергетики.

“Ми є одним із лідерів в Європі з виробництва безвуглецевого енергоміксу. 70% виробництва електроенергії в Україні є вуглецевонейтральним. Якщо порівняти це з країнами ЄС, то минулого року середній показник вуглецевої нейтральності по Європі був 63%. Україна йде попереду багатьох країн Європейського Союзу”, - запевнив урядовець. Тож, імпортуючи з України електроенергію, Євросоюз може суттєво зменшити споживання вугілля й газу.

Крім того, Україна може допомогти підвищити надійність газопостачання для Європи. “В Україні найбільші в Європі газові сховища. Ми пропонуємо партнерам зараз використовувати ці сховища для того, щоб закачувати газ і мати надійне газопостачання взимку. Абсолютно очевидно, що Росія ближче до опалювального сезону вчинятиме дії з обмеження постачання газу”, - наголосив Галущенко.

Раніше повідомлялося, що "зелений" перехід в енергетиці наблизить Україну до членства в ЄС 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое