RSS
Новости
24 июня 2022, 14:29
Платити ВДЕ-генерації у повному обсязі цього року можливості немає – радник прем’єра
Повністю розраховуватися з виробниками зеленої електроенергії цього року можливості немає, вважає радник прем’єр-міністра, член наглядової ради НЕК Юрій Бойко.

"Враховуючи малоймовірний перегляд тарифу "Укренерго" на передачу зі значним його підвищенням, можна дійти до очевидного висновку: цього року платити "зелений" тариф у повному обсязі можливості немає", – сказав Бойко.

При цьому він зазначив, що можна збільшити обсяг коштів для виробників зеленої електроенергії. За його словами, це можна зробити двома шляхами – або переглянути розміри виплат, встановлених наказом Міністерства енергетики, або ж тимчасово надати таким виробникам можливість вийти з балансуючої групи "Гарантованого покупця" та самостійно продавати електроенергію на ринку.

Бойко пояснив, що другий шлях передбачає призупинення на час війни та 6 місяців після неї дії "зеленого" тарифу з його продовженням після відновлення на час такого призупинення.

"Головний наслідок виходу з балансуючої групи "ГарПока" для всіх зелених виробників – це гроші, які вони отримували б без затримок. І, звичайно ж, досвід роботи на конкурентному ринку. Тим паче у контексті майбутнього розширення експорту в Європу – переконаний, "зелена" електроенергія користуватиметься більшим попитом за кордоном", – сказав радник прем’єра.

За його словами, менші порівняно з "зеленим" тарифом, але швидкі гроші, які можна було отримати з ринку, для багатьох можуть бути більш цікавою альтернативою з економічної точки зору.

"Ця ідея залишається відкритою до дискусії, і перспективи її реалізації залежать від активності самих зелених", – зазначив Бойко.

При цьому він уточнив, що НЕК "Укренерго" оплачує сьогодні компенсацію "зеленого" тарифу, "наскільки це можливо", враховуючи, зокрема, зниження споживання е/е, а відповідно і обсягів передачі, кошти з оплати якої йдуть на розрахунки з виробниками "зеленої електроенергії".

"Але навіть якщо припустити, що "Укренерго" збільшить обсяг оплати послуги, то в поточній моделі, нагадаю, "ГарПок" все одно буде платити "зеленим в обсягах, що зазначені в наказі міністерства (у відсотках за видом генерації від обсягу виробленої електроенергії, від 15% для СЕС і 60% для біо-ТЕС – ІФ). Якщо не поміняти ці відсотки, то більше грошей в ВАД виробників не з’явиться", – пояснив Бойко.

Раніше повідомлялося, що ВДЕ-генерація зменшила обсяг відпуску електроенергії у квітні-травні майже на третину

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!