RSS
Новости
29 июня 2022, 11:53
Сингапур експортуватиме сонячну енергію з Австралії через підводну ЛЕП довжиною 3800 кілометрів
Австралія схвалила економічні вигоди австралійсько-азіатського проєкту PowerLink (AAPowerLink), який експортуватиме сонячну енергію до Сінгапуру через підводну лінію передачі. Схвалення гарантує, що проєкт може перейти на третій етап, відкриваючи двері для державного фінансування.

Сінгапурська компанія Sun Cable хоче збудувати гігантський комплекс зі зберігання сонячної енергії та акумуляторів на ділянці площею 12 000 гектарів у Північній території Австралії. Проєкт включає сонячну ферму потужністю від 17 ГВт до 20 ГВт і сховище енергії від 36 ГВтч до 42 ГВтч.

Після запуску AAPowerLink постачатиме електроенергію в Дарвін та Сінгапур через мережу електропередачі довжиною 4200 км, включаючи повітряну лінію електропередачі довжиною 750 км від сонячної ферми до Дарвіна та підводний кабель довжиною 3800 км від Дарвіна до Сінгапуру. Очікується, що проєкт вироблятиме достатньо відновлюваної електроенергії для живлення понад 3 мільйонів будинків на рік.

«Австралія-Азія PowerLink змінить країну з багатьох напрямків, – сказав головний виконавчий директор PwC в Австралії Том Сеймур.

Завершивши власну оцінку економічного впливу проєкту, Infrastructure Australia, яка вперше додала AAPowerLink до свого списку пріоритетних ініціатив у галузі інфраструктури у 2021 році, підтримала проєкт, рекомендувавши його для інвестицій співдружності.

Infrastructure Australia визнала, що впровадження AAPowerLink «безперечно буде складним завданням, але не непереборним». У ньому йдеться, що проєкт підтримуватиме економічну діяльність додаткових галузей для підтримки будівництва та експлуатації пропозиції. Консультативний орган заявив, що розробники представили переконливе економічне обґрунтування та продовжують розвивати проєкт.

«AAPowerLink економічно вигідний і принесе значні вигоди Австралії та нашому регіону, – сказав генеральний директор Sun Cable Девід Гріффін. «AAPowerLink забезпечить сильнішу економіку в довгостроковій перспективі за рахунок контрактів, заробітної плати та економічної диверсифікації».

Проєкт вже отримав ключові схвалення, а уряд Австралії надав йому статус великого проєкту. Уряд Індонезії також схвалив маршрут підводного кабелю передачі.

Sun Cable сподівається досягти фінансового закриття до початку 2024 року, а будівництво розпочнеться того ж року. Очікується, що першу електроенергію буде подано в Дарвін у 2027 році, а до 2029 року проєкт буде повністю запущено.

Раніше повідомлялося, що у Шотландії встановлять найпотужніші у світі морські турбіни від Siemens Gamesa

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-electro.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое