RSS
Новости
30 июня 2022, 12:50
ExxonMobil готується модернізувати нафтовий термінал для виробництва «зеленого» водню
Термінал Slagen, розташований на вході до Осло-фіорду, Норвегія, розглядається як центральний вузол для постачання водню та аміаку для морського транспорту Норвегії. Згідно з планами, проєкт обладнають спеціальною водневою заправкою, яка працюватиме безпосередньо з виробничої лінії.

Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що до 2050 року водень зможе задовольнити до 10% глобальних потреб в енергії. На думку експертів МЕА, воднева енергетика має вирішальне значення задля досягнення нульових глобальних викидів вуглецю.

Уряд Норвегії нещодавно опублікував дорожню карту, яка включає створення спеціальних центрів з низьким рівнем викидів вздовж усього узбережжя країни. На думку керівництва ExxonMobil, водень допоможе значно скоротити викиди CO2 у ключових секторах світової економіки.

Наразі Exxon вивчає можливість перепрофілювання нафтогазового термінала для виробництва та розподілу «зеленого» водню. Нафтова компанія об'єднала зусилля з Grieg Edge, North Ammonia та GreenH у розробці нових технологій у водневій енергетиці. ExxonMobil вже має виробництва в Норвегії потужністю 20 тис. т «зеленого» водню на рік. Тут же, у Слагені, виробляється до 100 тис. т «зеленого» аміаку на рік.

Раніше повідомлялося, що Європа збільшить частку відновлюваних джерел енергії до 45% до 2030 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое