RSS
Новости
7 декабря 2018, 19:14
На Херсонщині почнуть готувати фахівців в галузі альтернативної енергетики
У Херсонському політехнічному коледжі почнуть вчити інженерів з обслуговування та монтажу обладнання для підприємств альтернативної енергетики.

У коледжі вже змонтовані і підключені сонячні панелі, які можна використовувати і як «навчальні посібники». Директор облдепартамента освіти Євген Криницький каже, що ліцензію на відкриття такої спеціальності від Міносвіти сподіваються отримати до вересня 2019 р.

А в новому навчальному році наберуть першу групу студентів з не менше ніж 50-ти осіб (їх планується навчати 3 роки після 11-го класу школи).

Проблема відсутності кадрів для альтернативної енергетики раніше обговорювалася на засіданні Ради ректорів Херсонщини. ВЕС і СЕС в сукупності вже дають електроенергії раз в 5 більше, ніж Каховська ГЕС.

Щоб встановити сонячні панелі або вітряки, власники підприємств змушені наймати бригади працівників за межами області.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Укренерго та Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова уклали меморандум про довгострокове співробітництво щодо підготовки фахівців енергетичних спеціальностей. Перший набір студентів вже відбувся в 2018-2019 навчальному році.

Також на даху Хмельницького національного університету побудували сонячну елекростанцію. Зараз в експлуатацію введено три електростанції, на які витратили 4,5 мільйона гривень. У планах побудувати ще п'ять, на це вже виділено 9, 5 млн. гривень. Таким чином університет зможе і себе забезпечити електроенергією, і в майбутньому продавати її надлишок за «зеленим тарифом».

Ще Київський університет імені Бориса Грінченка реалізував проект по використанню альтернативних і відновлюваних джерел енергії. Це не тільки зробить навчальний заклад енергонезалежним, а й дозволить зменшити викиди в атмосферу діоксиду вуглецю на 400 тонн на рік.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: khersondaily.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!