RSS
Новости
18 января 2019, 13:14
Україна отримала згоду від Westinghouse на передачу технології по виробництву ядерного палива – Насалик
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді заявив, що Україна отримала згоду від компанії Westinghouse на передачу технології по виробництву (фабрикації) ядерного палива.

«Україна за всі роки незалежності не спромоглася побудувати жодного ядерного об’єкта. За останні три роки ми розпочали будівництво чотирьох ядерних об'єктів. Один із них це будівництво заводу по виробництву ядерного палива в Україні. Ми повністю завершили переговорний процес, отримали повну згоду Westinghouse на його технологію і через три роки ми можемо завершити повністю процес заводу по виробництву ядерного палива в нашій державі», - заявив міністр.

Також міністр наголосив, що збагачення урану відбуватиметься за межами нашої країни, оскільки Україна не має статусу ядерної держави.

Як повідомлялося раніше, в 2008 році  створили Державний концерн «Ядерне паливо», завданням підприємства був розвиток уранового та цирконієвого виробництва, а також створення заводу з фабрикації ядерного палива (виготовлення тепловиділяючих елементів та збірок з цирконієвого сплаву та вже збагаченого уранового оксидного концентрату).

У грудні 2011р держконцерн і російська компанія «ТВЕЛ», яка входить в корпорацію «Росатом», зареєстрували спільне підприємство «Завод із виробництва ядерного палива». Частки в акціонерному капіталі заводу розподілені таким чином: 50%+1 акція належать «Ядерному паливу», а 50%-1 акція - компанії «ТВЕЛ». Акціонери спільного підприємства до кінця 2013 року планували внести до статутного капіталу заводу шляхом проведення додаткової емісії $84 млн, збільшивши його до близько $104 млн. Загальна вартість заводу оцінювалася в 1,679 млрд грн. Планувалося, що перша черга заводу буде введена в експлуатацію в 2015р, проте проект так і не був реалізований.

В 2017р віце-президент і управляючий директор компанії Westinghouse у Північній Європі Азіз Даг заявляв, що Westinghouse не бачить реальних економічних або будь-яких інших причин для будівництва такого заводу. Однак, топ-менеджер також додав, якщо Україна все-таки зважиться на будівництво заводу, то Westinghouse готові підтримати такі ініціативи.

В минулому році про свою зацікавленість викупити долю росіян у проекті з будівництва заводу заявила китайська China National Nuclear Corporation. Китайські партнери також пропонували забезпечити повне фінансування проекту та провести тристоронні переговори за участю російської сторони.

На сьогодні «НАЕК «Енергоатом» імпортує ядерне паливо від двох виробників – російської компанії «ТВЕЛ» та американської Westinghouse. Та Westinghouse (США) готова повністю забезпечувати ядерним паливом усі українські АЕС.

Також Суд відкрив процедуру банкрутства ПрАТ "Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива" (СП "УкрТВС"). Про це свідчить ухвала Господарського суду Києва від 21 грудня 2018 року, текст якого оприлюднений про єдиний судовому реєстрі.

За роки співробітництва з американським партнером «Енергоатом» розширив парк енергоблоків до 6 (з 15) одиниць, а в майбутньому планується додати до цього списку на ще один блок Рівненської АЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!