RSS
Новости
22 февраля 2019, 10:30
Криворізька ТЕС готова до синхронної роботи з європейською енергосистемою
Енергоблок №3 Криворізької ТЕС підходить для повноцінної роботи по стандартах європейської енергосистеми, - встановили фахівці НЕК Укренерго та міжнародні експерти. Вони протестували, чи зможе енергоблок швидко змінювати режими роботи в залежності від того, збільшується або знижується споживання електроенергії в енергосистемі.

На що здатний енергоблок - перевіряли на практиці. Спеціально штучно задавали зміни частоти в енергосистемі і дивилися, наскільки швидко і безпомилково енергоблок знизить або збільшить потужність. Від цього залежить, чи буде в будинках українців світло без перебоїв, з потрібною частотою і напругою в мережі.

«Випробування підтвердили, що енергоблоки, схожі на енергоблок №3 Криворізької ТЕС, можуть підтримувати частоту європейської енергосистеми. Такі ж випробування навесні пройдуть ще шість енергоблоків Запорізької, Бурштинської та Добротвірської ТЕС. Це означає, що після об'єднання з європейською енергосистемою, в новому ринку наші ТЕС матимуть попит. А Україна зробить великий крок до отримання енергетичної незалежності », - зазначив директор з генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куріленко.

Меморандум про спільну роботу для об'єднання енергосистеми України з ENTSO-E ДТЕК Енерго підписав в листопаді 2017 року. Домовилися синхронізувати дії ключових енергокомпаній країни, щоб об'єднати енергосистеми України з ENTSO-E - Європейською мережею системних операторів в електроенергетиці. Подібні тести блоків ТЕС - одна з вимог п'ятирічної програми по приєднанню української енергосистеми до ENTSO-E.

«Випробування проводилися за участю представників НЕК Укренерго, Асоціації енергетиків США (USEA), турецької компанії EPRA і української DMCC за методиками, узгодженими з проектною групою ENTSO-E. Результати випробувань використають для аналізу динамічної стійкості української енергосистеми. Це здатність швидко знижувати або підвищувати потужність при раптових перепадах споживання електроенергії», - розповів керівник проекту «Інтеграція ОЕС України в континентальну європейську енергосистему ENTSO-E »НЕК« Укренерго» Олексій Магда.

Раніше ЕлектроВісті писали, що проектна група ENTSO-E Україна-Молдова обговорила результати випробувань систем автоматичного регулювання швидкості та порушення на Харківській ТЕЦ-5 в січні 2019 г. Вони проводяться з метою дослідження синхронної роботи енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

Також НЕК «Укренерго» планує в кінці 2019 року оголосити перші тендери на будівництво магістральних ліній електропередачі (ЛЕП) для підвищення надійності системи енергопостачання. Спорудження передбачено планом заходів щодо синхронізації об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), затвердженим Кабінетом міністрів в кінці грудня 2018 року. Будівництво повинно бути завершено до 2021 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!