RSS
Новости
22 февраля 2019, 12:00
Holtec International заявляє про прогрес у просуванні проекту реактора SMR-160
8 лютого 2019 року в американському місті Юпітер (штат Флорида) відбулося засідання Консультативної ради компанії Holtec International, присвячене питанням розвитку проекту реактора малої потужності SMR-160, який є одним з численних проектів компанії.

У нараді взяли участь понад 40 осіб з різних країн світу: крім представників США, були присутні також учасники з технологій з Канади, Японії, Саудівської Аравії, України та Об'єднаних Арабських Еміратів; що представляють такі компанії як Bruce Power, НАЕК «Енергоматом», Entergy, Exelon Generation, Southern, Talen Energy, NEI, SNC-Lavalin, Mitsubishi Electric, а також представники компаній-постачальників.

В ході засідання було відзначено успіх в просуванні проекту, а саме укладення угод з української НАЕК «Енергоатом» і американською компанією Exelon Generation, які виявили інтерес до проекту.

Президент українського НАЕК «Енергоатому» Юрій Недашковський заявив про плани створити консорціум за участю Holtec і українського НТЦ ЯРБ (наукова рада при регулюючому органі ДІЯРУ) з метою вивчення питання про вибір майданчика для будівництва в країні реакторного комплексу SMR-160 «зі стовідсотковою гарантією ядерної та радіаційної безпеки ». Найближчим часом очікується офіційне оголошення умов створення консорціуму.

Також безпосередньо в ході наради Holtec підписала меморандум про взаєморозуміння з американською компанією, що генерує Exelon Generation. Тим самим Exelon стала ще одним новим учасником проекту SMR-160. Згідно з меморандумом, Exelon Generation збирається забезпечити просування проекту SMR-160 і розробити графік його розгортання як в США, так і в інших країнах світу, а також сприятиме подальшому удосконаленню проекту. Раніше аналогічні угоди були підписані з SNC-Lavalin і Mitsubishi Electric.

Holtec описує SMR-160 як малий модульний реактор, «конструкція якого забезпечує безпечну експлуатацію, в т.ч. на майданчиках з обмеженим водопостачанням і з обмеженими розмірами території, де з цих причин не можуть бути застосовані великі реактори, а також мають унікальні можливості застосування в промисловості в тих умовах, де не годяться АЕС великої потужності ».

В даний час проект SMR-160 проходить процедуру ліцензування Комісією з ядерної безпеки Канади і знаходиться на першому з трьох передбачених місцевим законодавством етапів ліцензування. Очікується, що до цієї роботи приєднається також Державна інспекція з ядерної безпеки України.

Раніше ЕлектроВісті писали, що американська інжинірингова компанія Holtec International планує випускати в Україні малі ядерні реактори.

Також ДП "НАЕК" Енергоатом "спільно з компанією Holtec International співпрацює в напрямку вивчення можливості впровадження малих модульних реакторів SMR-160 в Україні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: atomic-energy.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!