RSS
Тренды
15 марта 2019, 11:31
Євроспільнота рекомендує при прийнятті закону про "зелені" аукціони відмовитися від регіональних квот на будівництво об'єктів ВДЕ
Євроспільнота рекомендує Україні при прийнятті закону про "зелені" аукціони відмовитися від регіональних квот на будівництво об'єктів відновлюваної енергетики (ВДЕ) і введення повної відповідальності за небаланси до створення конкурентного ринку електроенергії.

На сайті Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки в четвер опубліковано відповідне звернення за підписом директора Секретаріату Енергоспівтовариства ЄС Януша Копача, першого радника представництва Євросоюзу в Україні Йоханнеса Баура, а також представників Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації та Світового банку.

"Ми настійно рекомендуємо не включати варіанти впровадження регіональних (спеціальних щодо місця розташування) квот, або інших типів квот з особливими процедурами", - йдеться в зверненні. На думку його авторів, впровадження цих квот може підірвати принцип ефективності, конкурентності та прозорості процесу аукціонів. Єдиний виняток, що допускається - проекти в Чорнобильській зоні і проекти офшорної вітрової генерації, відзначається в листі.

Квоти ж, на думку авторів звернення, слід встановлювати на 5-річний період, а їх щорічні обсяги утримувати на одному рівні протягом перших трьох років, без істотних відхилень (не більше 20%).

Представники європейських інститутів і установ також рекомендують вводити повну відповідальність за небаланси для ВДЕ тільки після впровадження ліквідного внутрішньосуточного ринку (одного з сегментів нового оптового ринку електроенергії, запуск якого намічений на 1 липня).

Україна повинна припинити можливість укладати договори купівлі-продажу електроенергії за чинним "зеленим" тарифом (pre-PPA) протягом 6 місяців з дати прийняття закону про аукціони (але не пізніше 31 грудня 2019 року) вважають представники євроспільноти.

Крім того, вони вважають, що пропонований нині поріг участі в аукціонах (5 МВт для "сонця" і 10 МВт для "вітру" із зниженням відповідно до 1 МВт і 3 МВт в 2023 роки) дуже високий, його потрібно знизити. При цьому, як зазначалося в листі представників європейських організацій від 18 жовтня 2018 року, на ринку ЄС порогові значення складають 1 МВт для сонячних електростанцій і 6 МВт для вітроелектростанцій.

Європейці також рекомендують закріпити в законі чітке визначення єдиного проекту з тим, щоб виключити можливість "дроблення" проектів на допорогові обсяги.

Раніше, Комітет Верховної Ради з ПЕК і ядерної безпеки 26 лютого затвердив законопроект про "зелені" аукціони (№8449-Д) до другого читання.

До теперішнього часу затверджена до другого читання версія документу не опублікована. Очікувалося, що закон  приймуть в березні. Документ внесли до порядку денного парламенту 28 лютого, проте так і не розглянули.

В кінці грудня 2018 року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект№8449-д про впровадження з 2020 року "зелені" аукціони, які передбачають надання держпідтримки для ВДЕ-проекту тому претенденту, який зможе запропонувати найменший тариф на виробництво енергії майбутнім об'єктом. При цьому "зелений" тариф буде продовжувати діяти для об'єктів, введених в експлуатацію до впровадження нової системи стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії.

Введення "зелених" аукціонів замість фіксованого "зеленого" тарифу є рекомендацією європейської спільноти для введення прогнозованого і справедливого механізму ціноутворення на електроенергі. ВДЕ. Це  умова для відновлення кредитування "зелених" проектів міжнародними фінансовими установами.

Нагадаємо, що найгарячішою темою в енергетиці в кінці 2018 і на початку цього року є обговорення зміни підходів до надання державної підтримки виробникам електричної енергії з відновлюваних джерел.

Раніше ЕлектроВісті писали, що 2019 рік для альтернативної енергетики України пройде під знаком підготовки до тендерів на спорудження об'єктів відновлюваної генерації.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Тренды
18 часов назад