RSS
Новости
26 апреля 2019, 12:20
Насалик обґрунтував заборону встановлення домашніх СЕС на землі загрозою росту ціни на електроенергію до 4 грн/кВт-год
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час «Години запитань до уряду» в Верховній Раді заявив, що якби не було захищено правку про заборону встановлення домашніх сонячних електростанцій (СЕС) на землі в законі про «зелені» аукціони, то ціна на електроенергію для населення виросла до 4 грн/кВт-год.

«Коли ви говорите про приватну генерацію, ви розділяйте, будь ласка, споживача і виробника. Міністерство надало можливість до 50 кВт генерувати індивідуальщикам. Але, вибачаюсь, вони генерують для себе, а не в ринок. Якщо б ми це не захистили, то нашим споживачам треба було платити не по 1,06 грн/кВт-год, а по 4 грн/кВт-год. Тоді спитайте в споживачів України чи готові вони по таким тарифам сплачувати за електроенергію», - заявив міністр.

Крім цього, він зазначив, що встановлювати «зелений» тариф має не Верховна Рада, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Верховна Рада в ході розгляду законопроекту про «зелені» аукціони в другому читанні 25 квітня спочатку відхилила правку про заборону встановлювати домашніх СЕС на землі, проте безпосередньо перед прийняттям закону проголосувала за неї за наполяганням голови комітету ВР з ПЕК Олександра Домбровського. Таким чином, Рада ввела умови отримання «зеленого» тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт - їх установку на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах з 2020р.

Станом на кінець 2018р більше 7,5 тис. домогосподарств встановили домашні СЕС загальною потужністю 160 МВт. Загальна встановлена потужність об'єктів відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) за 1 квартал 2019р, в порівнянні з потужністю станом на кінець 2018р, збільшилася на 861 МВТ до 2979 МВт, що більше, ніж за весь 2018р.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії". За прийняття відповідного законопроекту №8449д в другому читанні проголосував 241 народний депутат.

Раніше ЕлектроВісті писали, що будувати вітряні і сонячні електростанції (СЕС і ВЕС) в Україні буде вигідно навіть після деякого зниження тарифу на відпуск їх електроенергії. Таку думку висловив глава Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков в ході дискусії на тему "Відновлювана енергетика в деталях", організованої юридичною компанією Golaw в кінці березня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!