RSS
Новости
31 мая 2019, 17:26
У США запустять найбільше у світі водневе сховище вартістю 1 млрд долларів
У штаті Юта почали будівництво найбільшого сховища енергії в формі газу (водень і стиснене повітря), яке буде акумулювати електроенергію з сонячних і вітряних станцій.

Вартість пілотного проекту, який побудував японський консорціум Mitsubishi Hitachi Power Systems, оцінюється в $1 млрд. Технологія передбачає використання величезної соляної печери для закачування водню або стисненого повітря, її обсяг дозволить накопичувати до 1000 МВт енергії. Глибина печери – 1 миля (1,6 км), ширина – 3 милі.

Проект стане найбільшим в світі сховищем енергії, призначеним для управління поставками електроенергії, згенерованої відновлюваними джерелами, кажуть в консорціумі.

Бізнес-план полягає у тому, щоб накопичувати електроенергію в години, коли вона найдешевша і відпускати її в мережу в години найбільшого попиту.

У консорціумі обіцяють надавати електроенергію за ціною на рівні з тією, яку відпускають в мережу літій-іонних накопичувачі.

При цьому, літій-іонні системи обмежені, їх максимальна ємність зберігання – лише кілька годин, тобто вони корисні тільки для управління внутрішньо-добовими коливаннями.

Зберігання з використанням водню або стисненого повітря завдяки «необмеженої ємності» можна направляти на покриття сезонних спадів у вітровій або сонячній генерації, кажуть в MHPS. 

Запуск об'єкта заплановано на 2025 рік, початковий обсяг його буде на рівні 250 МВт, але буде поступово нарощуватися до 1000 МВт.

Раніше ЕлектроВісті писали про те, що у Швейцарії встановлено найбільше в країні енергосховище, а в Австралії запустять масштабне енергосховище на проточних ванадієвих акумуляторах.

Також повідомлялося, що Tesla завершила встановлення енергосховища в Японії всього за 2 дні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!