RSS
Истории
21 июня 2019, 11:06
У Берліні введений в експлуатацію кліматично-нейтральний квартал
У берлінському районі Ліхтенберг зведені дві восьмиповерхові будівлі високого ступеня енергоефективності. В цілому 99 квартир на 5400 квадратних метрах. Квартири здаються в оренду.

Будинки побудовані компанією HOWOGE за стандартом KfW-40 Plus - це вищий рівень енергоефективності за критеріями німецького банку розвитку KfW. На відміну від «простих» енергоефективних будівель KfW-40 такі будинки повинні також проводити і нагромаджувати енергію, що позначається приставкою «Плюс».

Крім масивного зовнішнього утеплення, надто теплих віконних конструкцій, поквартирною вентиляції з рекуперацією тепла, що в загальному стало вже нормою в сучасному німецькому будівництві, інженерні системи включають також децентралізовані станції (модулі) свіжої води. Ці пристрої налаштовані на проточний (тільки при відкритті крана) нагрів води до 45 градусів, а джерелом тепла служить місцева мережа теплопостачання.

На покрівлі будівель встановлені сонячні електростанції потужністю 145 кВт, а на перших поверхах - накопичувачі енергії.

Енергетична концепція будівлі зображена на схемі (на німецькій):

В результаті установки всіх цих «опцій» розрахунковий кліматичний баланс будівель вийшов навіть негативним - мінус 4 кілограми СО2 на квадратний метр.

Орендарі отримають можливість купувати електрику, що виробляється встановленою на пласкій покрівлі сонячною електростанцією. У Німеччині діють особливі правила, так звана концепція «електрику орендарів житла» (Mieterstrom), яка звільняє мешканців багатоквартирних будинків від ряду податків і зборів за електроенергію, що виробляється встановленими на даху сонячними електростанціями, що робить сонячну електрику дешевшою.

Половина квартир в будинках є соціальним житлом, і частина орендної плати компенсується державою.

Відповідно до європейської директиви про енергетичні ефективності будівель 2010/31 / EU (Energy Performance of Buildings Directive - EPBD) з 31 грудня 2020 року всі нові будівлі в країнах ЄС повинні будуватися як будівлі з майже нульовим споживанням енергії (nearly zero-energy buildings) . При цьому «майже нульовий або дуже низький обсяг необхідної енергії повинен бути значною мірою покритий за рахунок енергії з відновлюваних джерел, включаючи енергію з відновлюваних джерел, вироблену на місці або неподалік», йдеться в Директиві.

Характеристики побудованих будинків перевищують вимоги директиви,  та  й масове будівництво поступово наближається до цього рівня.

Нагадаємо, що Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) випустило чергову доповідь про стан світової енергетики та викидів СО2 - Global Energy and CO2 Status Report. У світі зростає споживання енергії та збільшується кількість викидів парникових газів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що кабінет міністрів Японії прийняв довгострокову стратегію скорочення викидів парникових газів відповідно до Паризької угоди, в якій в тому числі сформульована «кінцева мета» - побудувати вуглецево-нейтральне суспільство «якомога раніше» у другій половині теперішнього століття.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое