RSS
Новости
2 августа 2019, 13:20
На АЕС «Козлодуй» в Болгарії відбулося падіння потужності
Потужність 6-го енергоблоку АЕС «Козлодуй» в Болгарії вранці 1 серпня виявилася знижена до 300 мегават в результаті збою в системі.

На АЕС відбулося спрацьовування автоматики розвантаження реактора в результаті відмови двох з головних циркуляційних насосів. У керівництві електростанції заявили, що причини збою в даний час усунені, радіаційна обстановка в регіоні знаходиться в нормі.

Відзначається, що про зміну режиму роботи енергоблоку були проінформовані Агентство з ядерного регулювання Болгарії і центральне диспетчерське управління електроенергетичного системного оператора країни.

Слід зазначити, що це вже другий за місяць інцидент на 6-му енергоблоці АЕС «Козлодуй». 3 липня робота енергоблоку була зупинена на декілька годин через спрацьовування електричного захисту турбогенератора. У керівництві АЕС тоді повідомляли, що всі системи енергоблоку спрацювали штатно відповідно до проектних алгоритмів, причини включення електричного захисту були усунені.

АЕС «Козлодуй», що розташовується на березі річки Дунай, в 200 кілометрах на північ від Софії, є єдиною діючою атомною електростанцією в Болгарії. У 2002 і 2006 роках Болгарія зупинила перші чотири блоки АЕС до закінчення терміну їх експлуатації, виконуючи умови приєднання до Європейського союзу, який вважав, що енергоблоки не відповідають вимогам безпеки. Два блоки станції - п'ятий і шостий - успішно пройшли модернізацію в 2005-2006 роках і на сьогоднішній день забезпечують близько третини споживаної в країні електроенергії.

Влада Болгарії в даний час розглядає два проекти з розширення енергетичних потужностей країни - будівництво 7-го енергоблоку на майданчику АЕС «Козлодуй», а також будівництво другої атомної електростанції - АЕС «Белене».

Раніше ЕлектроВісті писали, що Болгарія в лютому оголосила основні етапи процедури вибору стратегічного інвестора для АЕС "Белене".

Також в уряді Республіки Північна Македонія: найдешевший і ефективний спосіб забезпечити країну електроенергією - взаємодія з Болгарією в будівництві атомної електростанції "Белене".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: regnum.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!