RSS
Новости
16 августа 2019, 10:36
ZeroAvia показала найбільший екологічно чистий літак
Каліфорнійська ZeroAvia стверджує, що її літаки будуть не тільки екологічно чистими, але і більш дешевими у виробництві і експлуатації, ніж звичайні бізнес-джети.

Компанія ZeroAvia планує почати експансію з малої пасажирської авіації - водневих літаків, які розраховані на 10-20 місць і літають на 800 км максимум.

Компанія вже провела ряд успішних льотних випробувань прототипу Piper бізнес-класу. Машина вагою 2 тонни з шістьма посадочними місцями - найбільший на сьогодні літак з нульовою емісією, що літає без викопного палива.

Федеральне управління цивільної авіації США видало ZeroAvia дозвіл на льотні випробування на початку року. З тих пір літак зумів підтвердити працездатність ключових елементів. Випробування також довели економічність водневого палива.

Ідея електричної авіації бродить в умах не один десяток років, але тільки недавно почала набувати конкретних обрисів. Більше дюжини стартапів і компаній розробляють прототипи - гібридні або на акумуляторах - і обіцяють почати перевозити пасажирів вже до кінця 2020-х.

Але на питання про те, яке саме джерело енергії стане основним для авіації майбутнього, поки немає однозначної відповіді. Більшість електромобілів працюють на акумуляторах, але політ вимагає величезної кількості енергії, а важкі і дорогі батареї - не найвигідніше рішення.

Наприклад, технології, що дозволяють Tesla Model 3 проїжджати до 500 км на одному заряді, вистачить тільки на те, щоб підняти в повітря двомісний літак і зробити коло над селом.

Нагадаємо, що нещодавно відбувся перший політ найбільшого гібридного-електричного літака Ampaire 337. Гібридно-електричний літак американської компанії Ampaire - найбільший з апаратів такого класу, які коли-небудь піднімалися в повітря - здійснив перший політ.

Раніше ЕлектроВітсі писали, що європейський авіабудівний концерн Airbus SE планує використовувати гібридний двигун в новому літаку, що розробляється в якості наступника його найпопулярнішої моделі A320neo, що стане технологічним проривом для авіаційної промисловості.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое