RSS
Новости
16 августа 2019, 11:40
"Нафтогаз" не продаватиме газ для Луганської ТЕС за спеціальною пільговою ціною - Герус
Кабінет міністрів України ініціює прийняття рішення про забезпечення суб'єктів генерації Луганській області енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни.

Як повідомила прес-служба Кабміну, прем'єр-міністр Володимир Гройсман ініціював урядову нараду за участю керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості та представника президента в Кабінеті міністрів Андрія Геруса.

"Під час наради прийнято рішення про забезпечення суб'єктів генерації енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни. Відповідне рішення буде прийнято на черговому засіданні уряду", - сказано в повідомленні Кабміну.

НЕК "Укренерго" також доручено прискорити реалізацію проекту будівництва другої лінії енергозабезпечення.

У свою чергу Герус на своїй сторінці в соцмережі повідомив: "Гарні новини -" Нафтогаз "не продаватиме газ для" ДТЕК Східенерго "(Луганська ТЕС) за спеціальною пільговою ціною. Отже, збитків в розмірі 100-200 млн грн в місяць для державної компанії, а отже, для держави, не буде ".

Кабмін 14 серпня з метою запобігання надзвичайної ситуації на Луганській ТЕС ( "ДТЕК Східенерго"), що знаходиться в "відокремленому" острові, зобов'язав "Нафтогаз" поставляти газ для станції за ціною у 2,895 тис. грн / 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ і тарифів на транспортування і розподілу). За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середня митна вартість імпортованого газу в липні склала 4,812 тис. грн / тис. куб. м. На Українській енергетичній біржі в липні (з постачанням в серпні) газ продавався за ціною 4,654 тис. грн / тис. куб. м. У свою чергу, "Нафтогаз" в липні пропонував на серпень на умовах передоплати газ для промисловості за ціною 4,64 грн / тис. куб. м.

У НАК "Нафтогаз України" заявили, що постачання НАКом природного газу для Луганської ТЕС ( "ДТЕК Східенерго") на затверджених Кабінетом міністрів умовах щомісяця завдаватиме держкомпанії збиток від 120 до 300 млн грн, заявили в НАК.

Луганська ТЕС 29 липня 2019 року через дефіцит вугілля перейшла на спалювання природного газу. Постачання вугілля на ТЕС з квітня 2017 року здійснюється з активу групи "ДТЕК" в РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС по контрольованій українською владою території немає.

У жовтні 2018 роки постала ситуація, при якій Російська залізниця перестала підтверджувати відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання. Станція змушена була перейти на спалювання газу. Дана ситуація вирішилася до середини листопада 2018 року після відновлення постачання антрациту з ШУ "Обухівська".

На сьогодні з об'єднаної енергосистеми України по ланцюжку повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 60 МВт. У разі зупинки Луганської ТЕС на контрольованій території Луганської області виникне дефіцит потужності в 180-220 МВт.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Гаазький арбітраж ухвалив позитивне рішення у справі «Нафтогазу» проти РФ за втрачені внаслідок анексії Криму активи. Про це повідомляє голова НАК Андрій Коболєв.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!