RSS
Новости
16 августа 2019, 11:08
Створено перший залізо-іонний акумулятор без літію
Дослідники з Індії пропонують замінити дефіцитний літій на залізо - це не тільки знизить ціну, але і зробить виробництво акумуляторів більш екологічним. Експериментальна установка вже пройшла перші випробування.

Декарбонізація економіки потребує масштабного розвитку систем зберігання енергії, що дозволить запасати електрику від непостійних джерел - вітру і Сонця. Однак сучасні батареї, засновані на літію, далекі від досконалості. І не тільки через високу ціну. Видобуток літію вкрай неекологічний процес. Зокрема, це витрачає багато води і призводить до витоку токсичних матеріалів.

Дослідники з Індійського технологічного інституту в Мадрасі запропонували змінити конструкцію акумулятора, замінивши літій залізом. За їхніми словами, цей поширений метал має окислювально-відновний потенціал.

Команда успішно випробувала батарею, в якій в якості анода використовувалася м'яка сталь, а в якості електроліту - ефір з розчиненим перхлоратом заліза.

Пристрій витримав 150 циклів зарядки і розрядки, причому після 50 циклів місткість все ще зберігалася на рівні 54%, що вважається ознакою стабільності.

В даний час місткість залізо-іонного акумулятора з катодом з оксиду ванадію становить 55-60% від місткості літій-іонного. На наступному етапі вчені планують підвищити продуктивність установки і підібрати оптимальний матеріал для катода.

Нагадаємо, що в Берліні на конференції European Electric Vehicle Batteries Summit 2019 група розробників Imec розповіла і представила пробні твердотільні акумулятори, щільність запасу енергії в яких в два рази перевищує можливості сучасних літієво-іонних акумуляторів з рідким електролітом.

Раніше ЕлектроВісті писали, що відповідно до нового звіту аналітиків Bloomberg, ринок зберігання енергії очікує вибухове зростання. Це колихне розвиток відновлюваної енергетики. До 2040 року обсяг систем зберігання енергії зросте в 122 рази.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!