RSS
Новости
30 августа 2019, 11:06
Виробництво водню гігаватного масштабу за допомогою офшорної вітрової енергії
Уряд Великобританії виділив 500 тис. фунтів стерлінгів на проект «Gigastack», в рамках якого будуть оцінюватися перспективи виробництва «зеленого» водню в великих обсягах з використанням електроенергії морських вітрових електростанцій.

Проектом буде управляти датська компанія Orsted, найбільший глобальний гравець в офшорній вітроенергетиці, у співпраці з ITM Power, фахівцем з водневих технологій, і консалтинговою компанією Element Energy. Проект Gigastack націлений на різке зниження вартості екологічно чистого водню шляхом масового виробництва модульних електролізерів одиничною потужністю 5 МВт об'ємом до 1 ГВт на рік з подальшим їх розгортанням в «дуже великому масштабі» для «використання синергії» з гігаватними морськими вітровими електростанціями.

«Поєднання відновлюваної енергії з гнучким виробництвом екологічно чистого водню є ключовою частиною декарбонізації енергетичних систем в Європі і в кінцевому підсумку створює світ,  що повністю працює на екологічно чистій енергії», - зазначає віце-президент Orsted по водневим ресурсам Андерс Крістіан Нордстрем.

Низьковуглецевий зелений водень може використовуватися для тривалого зберігання енергії, а також в якості заміни викопного палива в транспортному секторі, теплопостачання і промислових процесах.

Великомасштабне розгортання електролізерів до теперішнього часу не було можливо, оскільки сьогодні зелений водень в 5-10 разів дорожче сірого «водню», який в основному виробляється шляхом крекінгу природного газу і призводить до того, що щорічно в атмосферу викидається 830 мільйонів тонн CO2. Найбільші електролізні заводи на сьогоднішній день здатні виробляти менше 30 МВт електролізерів на рік.

Норвезька компанія Nel розпочала будівництво найбільшого в світі заводу з виробництва електролізерів, і збирається довести обсяги випуску до 360 МВт на рік.

«Впровадження електролізерів PEM [полімерна електролітна мембрана] в такому великому масштабі до теперішнього часу не було можливим, так як для цього потрібні недорогі модулі, які легко інтегруються до більших електролізерних системи, і набагато більші масштабні автоматизовані виробничі потужності», - пояснює ITM.

«Запропоновані ITM Power інновації в області конструювання модулів і технологій їх виготовлення дозволять вирішити ці проблеми і знизити вартість електролізерів, так що внесок капітальних витрат в кінцеву вартість водню стане менш значним, оскільки в ньому будуть домінувати витрати на електроенергію».

Кошти, виділені британським Департаментом бізнесу, енергетики і промислової стратегії (BEIS), дозволять профінансувати шестимісячний етап техніко-економічного обґрунтування.

На цьому початковому етапі ITM розробить проекти недорогого електролізера потужністю 5 МВт і напівавтоматичного заводу з виробництва електролізерів з річною продуктивністю до 1 ГВт; Орстед розгляне, як морські вітрові електростанції зможуть забезпечити достатню кількість енергії, щоб забезпечити економічну роботу електролізерів (вищий коефіцієнт використання встановленої потужності підвищує ефективність і, отже, знижує вартість виробництва зеленого водню); Element Energy «проведе аналіз ринку потенційних кінцевих користувачів, вивчить бізнес-моделі роботи великих електролізерів в енергосистемі і визначить стратегію розгортання перших електролізерів потужністю 100 МВт».

На наступному етапі, який потребуватиме додаткового фінансування, буде побудований і випробуваний модуль потужністю 5 МВт, почнеться будівництво виробничого об'єкта і уточнено економічне обґрунтування для великих електролізерів, що допоможе комерціалізувати технологію.

Фінансування здійснюється в рамках британської водневої програми BEIS Hydrogen Supply Competition вартістю 20 млн. фунтів стерлінгів, для участі в якій вже було відібрано 13 проектів, які отримали до 500 000 фунтів стерлінгів кожен.

Цікаво, схожа державна воднева програма існує і в Німеччині. Нещодавно в її рамках було відібрано перші проекти.

Промислово-розвинені країни всерйоз узялися за розвиток водневих технологій.

Нагадаємо, що Японія і Австралія роблять свої перші кроки по створенню нової експортної галузі. Інноваційна технологія дозволить перетворити найбільш забруднююче паливо у світі, вугілля, в найчистіше, тобто водень, який буде поставлятися в Країну сонця, що сходить в зрідженому вигляді.

Раніше ЕлектроВісті писали, що новий склад Єврокомісії впроваджує грантову програму для реалізації водневих проектів у Європі. Україна претендуватиме на отримання цього гранту.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое