RSS
Новости
27 сентября 2019, 20:46
Гнучкі RFID-мітки з сонячними батареями працюють без акумулятора роками
У MIT розробили фотогальванічні сенсори, які передають дані роками та не потребують заміни. Дешеві RFID-мітки «прокачали» за допомогою тонкоплівкових перовскітних елементів.

За оцінками експертів, до 2025 число пристроїв інтернету речей - вбудованих в усе на світі сенсорів, які збирають дані в реальному часі - досягне 75 млрд. Проблема в тому, що всім їм знадобляться батареї, які доведеться постійно замінювати.

Для того щоб цього уникнути, інженери з Массачусетського технологічного придумали фотогальванічні елементи з перовскітної плівки. Для невимогливих датчиків енергії вистачить і на сонці, і в тьмяно освітленому приміщенні.

Більш того, в ході експериментів з'ясувалося, що сонячна енергія дає сенсорам значний приріст енергії і забезпечує більшу дистанцію передачі даних. Крім того, на одну RFID-позначку можна помістити відразу кілька сенсорів.

«У майбутньому навколо нас будуть мільярди сенсорів. Знадобиться безліч батарей, які доведеться постійно перезаряджати. Але що якщо вони зможуть харчуватися самостійно від розсіяного світла? Тоді можна розмістити їх і забути на місяці або роки, - описує перспективи Сай Нітхін Кантаредді, студент MIT і учасник проекту. - Поліпшені RFID-мітки з пристроями для збору енергії підходять для широкого спектра завдань».

В якості експерименту інженери використовували такі датчики для постійного спостереження за коливаннями температури в приміщенні та просто неба протягом декількох днів. Дані збиралися без перебоїв, а дистанція була на п'ять метрів більша, ніж у звичайних RFID-міток.

Збільшення відстані означає, крім іншого, те, що один зчитувач можна застосовувати для збору інформації з більшого числа сенсорів. Тобто розгортати всю систему стане дешевше.

Залежно від чинників навколишнього середовища - вологості або температури - сенсори можуть працювати поза приміщеннями місяцями або навіть роками, перш ніж зруйнуються настільки, що потрібно їх замінити. Така конструкція зручна, наприклад, для спостереження за грунтом, відстеження вантажів або контролю за витратою енергії в будівлі.

Рік тому в MIT знайшли спосіб перетворювати пасивні RFID-мітки в активні сенсори. Це ще один спосіб продовжити термін їх служби. Вони взяли за основу чіп, пристосували його до антени та побудували навколо пристрою, що запам'ятовує просту схему, що дозволяє йому змінювати режим при отриманні зовнішнього сигналу.

Раніше ЕлектроВісті писали, що виробник сонячних батарей компанія Solarnova розробила напівпрозору кристалічну сонячну батарею нового типу для інтеграції в фасади або дахи будинків.

Також смарт-модулі, доступні в класах потужності 300 Вт, 305 Вт і 310 Вт, будуть продаватися разом з інверторами SolarEdge, що забезпечує всі переваги SolarEdge, а також спрощує і прискорює монтаж сонячних електростанцій.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!