RSS
Новости
4 октября 2019, 12:37
Кабмін затвердив, як працюватиме новостворене Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища
Кабінет міністрів України затвердив положення про роботу новоствореного Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, яке було створене шляхом реорганізації Міністерства екології та природних ресурсів та Міністерства енергетики та вугільної промисловості, повідомляється на урядовому порталі.

Прийнятою постановою були затверджені основні завдання та функції нового міністерства.

Зокрема, це забезпечення формування та реалізація державної політики у паливно-енергетичному комплексі, у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної та, в межах повноважень, біологічної і генетичної безпеки.

Уряд визначив, що міністерство відповідатиме за геологічне вивчення та раціональне використання надр, поводження з відходами, пестицидами і агрохімікатами.

Крім того, в сферу його відповідальності входить подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, радіаційний захист, раціональне використання, відтворення та охорона природних ресурсів, охорона і раціональне використання земель.

Також нове відомство відповідатиме за здійснення державного геологічного контролю у сфері збереження озонового шару, регулювання негативного антропогенного впливу на зміну клімату та адаптацію до його змін і виконання вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, Паризької угоди.

Крім цього, міністерство відповідатиме за здійснення державного управління у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки.

Також воно контролюватиме забезпечення формування та в межах повноважень реалізацію державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, лісового та мисливського господарства тощо.

29 серпня на першому засіданні Верховної Ради 9-го скликання міністром енергетики та захисту навколишнього середовища був призначений Олексій Оржель. Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Міністерство екології були об'єднані в одне відомство.

Логіка об'єднання полягає в необхідності змінити погляд на питання охорони навколишнього середовища, враховуючи світові тенденції щодо захисту клімату.

Раніше ЕлектроВісті писали, що вову модель ринку електроенергії, запущену 1 липня цього року, необхідно поліпшити перетворенням прайс-кепів (граничних цін) з фіксованих величин в динамічні, зменшенням лотів і перекладом аукціонів в анонімний режим, вважає міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: unian.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!