RSS
Новости
18 октября 2019, 10:18
Молочне підприємство на Вінниччині запустило очисні споруди з виробництвом біогазу
В місті Іллінці (Вінницької області) запустили на молочному підприємстві очисні споруди з виробництвом біогазу.

Проект, покликаний покращити екологічну ситуацію в країні та знизити рівень забруднення води, реалізувала компанія "Люстдорф" – виробник молока.

Раніше всі стоки і брудні води, отримані в процесі виробництва молока, а саме під час миття молоковозів чи заводських систем, відправляли на міські стоки, розповідає керівник очисних споруд "Люстдорф" Олександр Юрчак. «Щоб побудувати власні очисні системи еколог разом з власником компанії відвідували європейські молокозаводи, аби зрозуміти, як це працює за кордоном, - розповідає він. - Ми запросили підрядників з Німеччини та Польщі, бо у нас немає спеціалістів, які розробляють подібні проекти».

Комплекс дозволяє очищати два мільйони літрів води за добу, що за обсягом можна порівняти з 5-ма наповненими шкільними басейнами.

Крім очищеної води, яка скидають у водойми, очисні споруди виробляють біогаз для власних потреб та мінеральні добрива. Обсяг отриманого біогазу становить близько 1,2 тис. м3 на день, а мінеральних добрив - 2-3 м3.

Згідно з лабораторними дослідженнями, стічні води, що пройшли такий процес очищення, виявляються чистішими, ніж самі природні водойми, куди вони надходять.

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис. м². Його будували шість років. Завдяки автоматизації багатьох процесів, для стабільної роботи споруд задіяно лише 8 співробітників.

«Ми відчуваємо свою відповідальність і обов'язок дотримуватися європейських стандартів та впроваджувати їх в Україні, - зазначає власник компанії "Люстдорф" Олег Васильєв. - Закликаємо українські підприємства почати будувати власні очисні споруди і переймати наш досвід».

У проект було інвестовано 6,5 млн доларів, його реалізація тривала протягом шести років. До роботи залучалися кращі європейські фахівці з питань технології очищення стічних вод. Розробку технології та постачання обладнання здійснювала компанія з Німеччини Hager Elsasser Gmbl, а запуском займалася польська компанія WaWaTech.

Нагадаємо, що агропромхолдинг ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) добудував першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт на Ладижинській птахофабриці (Вінницька обл.). В березні станція почне генерувати електроенергію з біогазу.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Кам'янець-Подільський розробить ТЕО будівництва біогазових установок за рахунок гранту фінсько-українського трастового фонду.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!