RSS
Новости
22 ноября 2019, 14:35
У грудні електроенергію з Росії імпортуватимуть вже шість компаній
«Енерджі Трейд Груп», «Нова-енергетично-Компанія», «ОНК-Груп», «ТАС Енергія Крайіни», «Укрторгенерджі» і «Юнайтед Енерджі» викупили 1100 МВт міждержавного перетину для імпорту електроенергії з Росії в грудні. Про це свідчать результати аукціонів за доступ до перетинів «Укренерго».

Найбільший обсяг перетину викупила компанія «ТАС Енергія Країни» Сергія Тігіпка – 350 МВт, на 69 МВт більше, ніж в листопаді.

Великий обсяг також придбала «Укрторгенерджі» Володимира Литвинчука, яка викупила 300 МВт. Таким чином компанія збільшила доступний об’єм перетину в 30 разів відносно листопада, коли їй було доступно 10 МВт.

Ще 150 МВт викупила компанія «ОНК-Груп». Її засновником і кінцевим бенефіціаром є Віктор Мілевський. «ЕТГ», «НЕК» і «Юнайтед Енерджі» отримають по 100 МВт міждержавного перетину. Раніше «Енерджі Трейд Груп» була записана на Євгена Бугу, на якого записана ряд фірм, що мають підряди «ОГХК», «СхідГЗК» та ДП «НАЕК« Енергоатом ». Зараз «Енерджі Трейд Груп» записана на Олексія Бондаренко, керує нею Олексій Кравець. «Нова-енергетично-Компанія» належить «Агентству інвестиційного менеджменту» (16,67%) і фонду «Флорента» (83,33%). Згідно з постановою НКРЕКП, ліцензія компанії на поставку електроенергії споживачам була анульована з 1 листопада. Компанія «Юнайтед Енерджі» поставляє енрегоресурси на підприємства Ігоря Коломойського і братів Суркісів. У листопаді компанія викупила 500 МВт мыждержавних перетинів для імпорту з РФ.

Компанія Д.Трейдінг Ріната Ахметова, яка викупила на листопад 309 МВт перетину з РФ, не буде імпортувати електроенергію за цим напрямком в грудні.

19 вересня Верховна Рада України дозволила купувати за двосторонніми договорами електроенергію з країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства, в тому числі з РФ і Білорусі. Відповідну правку до закону «Про ринок електроенергії» запропонував Андрій Герус.

З 1 жовтня розпочався імпорт електроенергії з РФ. П’ять компаній викупили 1,1 ГВт пропускної спроможності міждержавних мереж для імпорту з РФ. У листопаді російську електроенергію імпортували 4 компанії, більшу її частину – «Юнайтед Енерджі».

На початку листопада «Укрнерго» почало обмежувати імпорт електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: oilpoint
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!