RSS
Новости
5 июня 2020, 11:23
Компанія засновника Google Ларрі Пейджа будуватиме електричні літаки
Компанія, створена на кошти співзасновника Google Ларрі Пейджа, вирішила припинити розробку проекту Flyer, електричного коптера на водних лижах і з джойстиком замість штурвала. Тепер стартап сконцентрується на літаку Heavyside, який вже довів свою перспективність.

Зазначається, що компанія Kitty Hawk звільняє всю команду Flyer, 70 осіб. Декого з них перекинуть на проєкт Heavyside – на ньому керівництво збирається зосередити всі зусилля.

Проєкт Flyer було розпочато в 2015 році. Одномісний електричний літальний апарат з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL) піднімався в повітря завдяки десяти окремим гвинтам і літав над водою на висоті 1-3 метрів. Всього було побудовано 111 таких коптерів, які здійснили понад 25 000 успішних пілотованих і безпілотних польотів.

Придумати бізнес-модель для літака Flyer виявилося складним завданням. Він літає низько і повільно і тільки над водою, що сильно звужує можливу сферу застосування цього транспортного засобу. Менеджмент компанії вивчав різні варіанти використання Flyer, включаючи розважальне і приміське застосування. Але безуспішно.

«Як би ми не старалися, ми не могли знайти шлях до життєздатного бізнесу», – сказав засновник проєкту Себастьян Тран. За його словами, метою проєкту була в першу чергу демонстрація можливостей інженерів і залучення інвестицій.

Близько трьох років тому компанія Kitty Hawk почала розробку одномісного літака Heavyside з акумулятором на 160 км і крейсерською швидкістю 190 км/год.

Особливо розробники задоволені низьким рівнем шуму моделі – на висоті 457 метрів він видає всього 38 дБ, це в два рази тихіше за звичайний вертоліт. Весь цей час Heavyside проходить випробування на аеродромі в Каліфорнії.

У грудні компанія запустила проект Cora – двомісне безпілотне аеротаксі – в партнерстві з Boeing. Спільне підприємство Wisk Aero готується розвозити пасажирів на одному з островів Нової Зеландії.

Нагадаємо, що найбільший в світі гідроелектролітак здійснив перший політ. Апарат, розроблений компанією MagniX, пройшов тестування в штаті Вашингтон.

Раніше ЕлектроВісті писали, що стартап VoltAero провів випробування гібридного літака Cassio 1. Апарат піднявся в повітря з аеродрому Руаян-Меді у Франції.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: mind.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!