RSS
Новости
9 октября 2020, 12:26
Міненерго планує перенести реалізацію нацплану зі скорчення викидів
Міністерство енергетики планує перенести реалізацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), через загрозу енергетичній безпеці України.

Про це 9 жовтня повідомив заступник Міністра енергетики Максим Немчинов.

«Станом на сьогодні, встановлені сроки можуть спричинити загрозу енергетичній безпеці України. За угодою, якщо норми по встановленню очисного обладнання не будуть виконані, такі блоки на вугільних ТЕС мають припинити свою діяльність. Це, відповідно до звіту «Укренерго», спричинить енергетичний колапс вже у 2025-26 рр.», - написав Немчинов.

Як зазначив заступник Міністра, запровадження перших заходів планувалось вже на 2021 рік. Проте, з моменту підписання угоди виникло багато додаткових обставин, таких як: війна, зміна енергобалансу, зміна моделі енергоринку. А тому, Міненерго подало відповідне звернення про перенесення строків реалізації НПСВ для розгляду на засіданні Ради експертів з питань енергетичної безпеки при РНБО.

Більше того, Немчинов написав, що для багатьох країн Європи для проходження подібного шляху знадобилося більше 30 років, в той час як для України «домовлений строк» втричі менший.

Він також додав, що Міненерго наразі працює: над актуалізацією переліку блоків ТЕС в Додатках до Нацплану, з урахуванням проведеної модернізації та реконструкції, а також зміни енергобалансу; розробкою механізмів фінансування програми за нових обставин; складними перемовинами з міжнародними партнерами та учасниками ринку.

Постановою від 08.11.2017 № 796-р Уряд затвердив Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок.

Проте, 1 вересня 2020р Міненерго повідомляло, що наразі залишаються відкритими питання можливості його реалізації в умовах запровадження нової моделі ринку електричної енергії, враховуючи необхідність забезпечення достатності генеруючих потужностей задля сталого функціонування Об’єднаної енергетичної системи України.

Раніше повідомлялось, що Міністерство енергетики планує звернутися до Європейського Енергоспівтовариство з проханням перенести терміни виконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!