RSS
Новости
7 мая 2021, 11:54
VW розробить власний процесор для своїх електромобілів
Німецький автоконцерн Volkswagen Group змінює підхід до розробки та виробництва електричних автомобілів. Згідно з новою стратегією VW адаптує «концепцію Tesla» під свої завдання - автовиробник займеться розробкою пропрієтарних мікросхем для електромобілів і буде патентувати нові технологічні рішення. Таким чином, на думку глави компанії Герберта Дисса, VW стане більш гнучким і технічно підкованим брендом.

«Якщо ми хочемо досягти оптимальної продуктивності у світлі високих вимог, які зараз висуваються до автомобілів, програмне та апаратне забезпечення має виходити з одних рук», - пояснив Дисс.

Розповідаючи про нову стратегію, підприємець згадав принципи роботи Apple і Tesla. Обидві компанії поступово відмовляються від покупки устаткування у глобальних постачальників і прагнуть перейти на власні рішення - більш продуктивні і надійні за рахунок адаптації під конкретні сценарії використання. Дисс зазначив, що Apple і Tesla мають «найбільш високу компетенцією в плані роботи з напівпровідниками» і майбутні підходи VW виглядатимуть аналогічним чином.

Водночас гендиректор VW визнав, що спочатку його компанія не планувала розробляти і виробляти напівпровідникові компоненти. VW збиралася контролювати пакет патентів і керувати складанням електромобілів через мережу сторонніх постачальників. Однак ринок вирішив інакше - глобальний дефіцит в напівпровідниковому секторі вдарив практично по всім автовиробникам, включаючи VW, і змусив їх змінити довгограючі стратегії.

Зараз німецький автоконцерн прогнозує, що відсутність власних мікросхем стане для автомобільних компаній постійною проблемою. З цієї причини VW готова адаптуватися під нові реалії і створювати власні чіпи для електромобілів. При цьому власним буде не тільки розробка архітектури, а й, імовірно, виробництво мікропроцесорів.

При цьому програмне забезпечення Дисс називає «серцево-судинною системою автомобіля» - обидва аспекти, як апаратний, так і програмний, критично важливі на мінливому ринку, тому компанії повинні приділяти увагу кожному фактору. В ході трансформування процесів, вважає глава VW, традиційні автовиробники незабаром почнуть нагадувати ІТ-гігантів, подібних Apple, Google і Amazon.

Раніше повідомлялося, що Volkswagen представив перший електромобіль спортивного сімейства GTX.
Зараз німецький автоконцерн прогнозує, що відсутність власних мікросхем стане для автомобільних Також в рамках Шанхайського автосалону (Auto Shanghai 2021) німецький автовиробник Volkswagen представив третій електромобіль в рамках сімейства ID - великий семимісний кросовер VW ID.6, який буде пропонуватися у версіях ID.6 CROZZ і ID.6 X.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!