RSS
Новости
1 февраля 2019, 11:26
На Рівненщині планують побудувати теплову електростанцію на біопаливі за 10 млн євро
На території Костопільського району Рівненської області планують побудувати теплову електростанцію, яка працюватиме на біопаливі, здебільшого на відходах деревообробки.

Об’єкт зведе компанія "Теплоенергосервіс", яка взяла в оренду 20 га на території індустріального парку розташованого уздовж траси Рівне-Сарни.

Відходи деревообробки для біоТЕС планують купувати у місцевих профільних підприємств. Вироблену електроенергію продаватимуть у загальну мережу за "зеленим" тарифом.

Передбачається, що на біоТЕС працюватиме близько 50 осіб.

«Перший інвестор взяв в оренду ділянку у нашому індустріальному парку, площа якого становить 145 га, - наголошує заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко. - У Рівненській області іншого такого проекту поки немає».

За його словами, у лютому компанія почне розробку проекту підприємства. «Наразі необхідно владнати питання землевідведення, під'єднання до енергомереж та інших комунікацій, - зауважує він. - Великих пільг індустріальний парк не дає, хіба що звільняє від сплати мита при закупівлі імпортного обладнання».

Концептуальний дизайн індустріального парку, виготовлений у 2012 році.

За попередніми підрахунками, у проект інвестують близько 10 мільйонів євро.

"Теплоенергосервіс" також зобов’язався прокласти дорогу до ТЕС, а також пробурити свердловини та побудувати очисні споруди.

Раніше ЕлектроВісті писали, що «Рівнетеплоенерго» розпочало процес скорочення споживання газу і приступило до установки котлів на біопаливі, повідомив директор «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський. Перший котел вже закуплений, всього планується встановити до 30-ти.

Також у місті Славутич Київської області планують побудувати нову біоТЕС. Інвестору передали земельну ділянку під будівництво.

Ще в Покровську відкрили 15 нових модульних котелень на твердому паливі завдяки механізму енергосервісних договорів.

До того ж останні 7-8 років біоенергетична галузь України, за даними Держстату, зростає щорічно на 35%. У 2017 році біоенергетика замістила 3,8 млрд куб м газу, роком раніше - 3,5 млрд куб м. Для заміщення цієї кількості газу використовується близько 5 тис. МВт теплових потужностей на біомасі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое