RSS
Тренды
1 февраля 2019, 12:50
Електроенергетика Європи: основні підсумки 2018 року
Частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у виробництві електроенергії в Європейському Союзі знову збільшилася в 2018 році, досягнувши 32,3%. Це відповідає зростанню більш ніж на два процентних пункти в порівнянні з попереднім роком. Нові вітряні, сонячні електростанції та об'єкти генерації на біомасі потіснили вугілля в структурі генерації, особливо в Німеччині, Великобританії та Франції.

У той же час використання гідроенергії повернулося до свого нормального рівня, що дозволило знизити виробництво на основі природного газу. В результаті виробництво електроенергії на основі вугілля в ЄС у 2018 році впало на шість відсотків, а в порівнянні з 2012 роком воно знизилося на 30 відсотків.

Такі основні висновки нового дослідження електроенергетики ЄС, проведеного мозковими центрами Agora Energiewende (Німеччина) і Sandbag (Великобританія).

Динаміка структури виробництва електроенергії в Європі представлена ​​на верхньому графіку.

На частку Німеччини припадало майже половина виробництва електроенергії на основі бурого вугілля в Європі. Та до 2038 року Німеччина планує «вийти з вугілля»  повністю.

«Європа доводить, що заміна вугільної генерації відновлюваними джерелами енергії є найшвидшим способом скорочення викидів парникових газів. Всього за шість років, між 2012 і 2018 роками, щорічні викиди CO2 європейських вугільних електростанцій скоротилися на 250 мільйонів тонн без збільшення викидів від газових електростанцій », - говорить Дейв Джонс, автор дослідження та аналітик Sandbag.

У 2018 році сонячна енергетика зросла приблизно на 10 ГВт (найпотужніші зростання за останні роки), її частка у виробництві склала 3,9%. У ряді країн частка сонця була набагато вище - в Італії (трохи менше як дев'ять відсотків), Греції (трохи менше як вісім відсотків) і Німеччини (близько семи відсотків).

За оптимістичним прогнозом ринок сонячної енергетики (річні введення нових потужностей) може вирости до 30 ГВт до 2022 року. Основна причина: зниження вартості модулів. У 2018 році вони були на 29 відсотків дешевше, ніж у 2017 р.

Вироблення сонячної енергії досягло свого піку в країнах Північної Європи через дуже спекотне і сухе літо 2018 року. Це допомогло заповнити прогалини у виробництві, викликані відмовою ГЕС, вітряних і атомних електростанцій в спекотне літо.

У шести країнах ЄС (Ірландія, Фінляндія, Польща, Швеція, Хорватія та Угорщина) частка сонця як і раніше не перевищує одного відсотка.

Попри зростання сонячної енергетики на 10 гігават, на частку ЄС сьогодні припадає менше як 10 відсотків світового ринку.

Зміна структури вироблення енергетики ЄС в 2017-2018 роках показано в наступній діаграмі:

Далі ми подивимося на зростання частки ВДЕ по роках в період 2010-2018, тут окремо виділені, сонячна, вітрова енергетика і біомаса.

Генерація на основі природного газу в 2018 році знизилася на 5% (-35 ТВт-год) в зв'язку з ростом вироблення ГЕС Іспанії, Італії та Франції. Вироблення на основі газу в Великобританії знижується другий рік поспіль, що витісняється офшорною вітроенергетикою. На графіку показано, скільки виробляли газові електростанції по роках і країнам:

Кінцева мета цього плану зрозуміла - декарбонізація енергетичного сектора Європи. Європейський союз Eurelectric вважає, що електроенергетика Європи може бути повністю декарбонізірована вже до 2045 року.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Європейська комісія представила проект довгострокової стратегії досягнення кліматичної нейтральності - нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року (net zero greenhouse gas emissions), названої «Чиста планета для всіх» (A Clean Planet for All). Проголошена мета: «кліматично нейтральна і процвітаюча» (climate neutral and prosperous) Європа.

Також 95 інституційних інвесторів, керуючих активами сумарним обсягом 11,5 трильйонів доларів США, звернулися  до європейської електроенергетики з колективним листом під назвою: «Електроенергетичні компанії повинні прискорити декарбонізацію і підтримувати амбітну кліматичну політику».

Ще Китайська рада по електроенергетиці (China Electricity Council) опублікувала статистичні дані про розвиток електроенергетики в 2018 році.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое