RSS
Новости
5 июня 2020, 10:50
Борги перед виробниками електроенергії з ВДЕ виросли до 14 млрд грн - Буславець
Заборгованість ДП "Гарантований покупець" перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел досягла 14 млрд грн.

"Заборгованість "Гарантованого покупця" по ВДЕ вже становить 14 млрд грн, ще 6 млрд грн підприємство повинно НАЕК" Енергоатом ". Таким чином, ми маємо борги "Гарантованого покупця" в розмірі 20 млрд грн", - сказала т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ 4 червня.

Борг ДП "Гарантований покупець" на кінець травня перед компаніями ВДЕ перевищував 9 млрд грн, а рівень його розрахунків за березень 2020 року склав 11%, а у квітні та травні впав відповідно до 5% і 7%.

4 червня генеральний директор ТОВ "Тесла Енерго" Олег Грамотенко на прес-конференції повідомив, що "більш ніж половина інвесторів у відновлювану енергетику вже зараз ведуть переговори з міжнародними юридичними компаніями щодо підготовки судових позовів проти України, якщо не вдасться досягти розумного компромісу щодо зміни умов підтримки зеленої енергетики. Але, якщо позов до держави коштує близько 5-7 млн євро, то втрати держави можуть оцінюватися у 25 млрд грн на рік ", - сказав він.

Міжнародні інвестори висловили занепокоєння можливістю прийняття урядом України односторонніх "каральних" рішень щодо врегулювання проблемних питань розвитку відновлюваної енергетики та просять директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крісталіну Георгієву посприяти в переговорах з ним.

Крім цього, профільні асоціації, що об'єднують більшість інвесторів у відновлювану енергетику, просять президента України Володимира Зеленського про особисту зустріч з інвесторами для обговорення подальших умов розвитку галузі ВДЕ.

Нагадаємо, що на 22 травня 2020 року на користь відновлюваної генерації сплачено понад 5,7 млрд грн. При цьому, електроенергію за січень сплачено на 100%, лютий - на 98%. За «зеленим» тарифом за березень і квітень підприємство розрахувалося частково. Через заборгованість з боку «НЕК«Укренерго».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!